Semifinále Roland Garros je zkompletováno

Rafael Nadal, Andy Murray, Maria Šarapovovová a Li-Na postoupili do semifinále French Open. Ve čtvrtfinále ani jeden z nich neztratil set.

Roland Garros - mezinárodní mistrovství Francie v tenise (French Open)

Roland Garros - mezinárodní mistrovství Francie v tenise (French Open) | Foto: French Tennis Federation

Rafael Nadal se se Švédem Söderlingem příliš nenadřel. Spolehnout se tentokrát mohl na kvalitní servis a zejména výborný return. Pouze ve třetím setu nedokázal sebrat svému soupeři podání, ale o svém postupu rozhodl ve zkrácené hře.

Diváci na kurtu Suzzane Lenglenové byli zvědavy na to, jak se vyrovná Andy Murray vyrovná s únavou ze souboje s Troickym. Brit ale v duelu Argentincem Chelou nenechal nikoho na pochybách, že dostojí svému jménu světové čtyřky.

V ženské dvouhře je dva zápasy od kariérního Grand slamu Rsukaa Maria Šarapovová. Pokud vyhraje ještě dva zápasy, zkompletuje sbírku vítězství na všech čtyřech Grand slamech. V cestě za snem ji nezastavila ve čtvrtfinále ani Němka Petkovičová, kterou smetla 6:0 a 6:3.

Dál jde i přemožitelka Petry Kvitové Číňanka LI-Na, která si poradila s Azarenkovou 7:5 a 6:2. Běloruska sice do čtvrtfinále neztratila v Paříži ani set, ale na čínskou hráčku nestačila.

Tenisové French Open v Paříži (antuka, dotace 17,52 milionu eur):

Muži:

Dvouhra - čtvrtfinále:
Nadal (1-Šp.) - Söderling (5-Švéd.) 6:4, 6:1, 7:6 (7:3), Murray(4.-Brit) – Chela(Arg.) 7:6, 7:5, 6:2.

Ženy:

Li Na (6-Čína) - Azarenková (4-Běl.) 7:5, 6:2, Šarapovová (7-Rus.) - Petkovicová (15-Něm.) 6:0, 6:3.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít