Serena Williamsová popáté vyhrála Turnaj mistryň, vyrovnala Graffovou

Jednoznačný průběh mělo finále tenisového Turnaje mistryň v Singapuru. Serena Williamsová nepřipustila opakování porážky se Simonou Halepovou v základní skupině a rumunskou soupeřku porazila ve dvou setech 6:3 a 6:0.

Serena Williamsová vyhrála popáté v kariéře Turnaj mistryň

Serena Williamsová vyhrála popáté v kariéře Turnaj mistryň | Zdroj: Reuters

V zápase světové jedničky a čtyřky přitom první brejkbol získala Rumunka Simona Halepová. Svou výhodu ale nedokázala potvrdit a úplně se jí přestalo dařit při vlastním podání. Zkušená Serena Williamsová toho využila a za 45 minut vyhrála první sadu 6:3.

V základní skupině dostala Williamsová od Rumunky „kanára“, kterého ji ale ve finále vrátila. Druhý set byl jednoznačný ve prospěch skvěle hrající Američanky. Za hodinu a 9 minut slaví Serena Williamsová titul na Turnaji mistryň po výsledku 6:3 a 6:0.

Jde už o páté vítězství Williamsové na turnaji nejlepších tenistek sezony. S pěti triumfy dorovnala počet trofejí německé legendy Steffi Graffové. Statistice vládne s osmi zápisy Martina Navrátilová.

Turnaj ve čtyřhře ovládly Cara Blacková ze Zimbabwe a Indka Sania Mirzaová. Tchajwanku Hsieh Su-Wei s Číňankou Pcheng Šuaj rozdrtily 6:1 a 6:0.

Tenisový Turnaj mistryň v Singapuru (tvrdý povrch, dotace 6,5 milionu dolarů):
Dvouhra - finále:
S. Williamsová (1-USA) - Halepová (2-Rum.) 6:3, 6:0.
Čtyřhra - finále:
Blacková, Mirzaová (3-Zimb./Indie) - Hsieh Su-Wei, Pcheng Šuaj (2-Tchaj-wan/Čína) 6:1, 6:0.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít