Serena Williamsová porazila Radwaňskou a je popáté wimbledonskou vítězkou

Americká tenistka Serena Williamsová vyhrála ve dvouhře čtrnáctý grandslamový titul. Ve finále Wimbledonu porazila Polku Agnieszku Radwaňskou po setech 6:1, 5:7, 6:2 a na kurtech v All England Clubu se raduje už ze svého pátého triumfu.

Americká tenistka Serena Williamsová bojuje o patý wimbledonský titul ze dvouhry | Zdroj: ČTK

Serena Williamsová byla velkou favoritkou turnaje. Na cestě do finále vyřadila mimo jiné obhájkyni titulu Petru Kvitovou a v semifinále si poradila s Běloruskou Victorií Azarenkovou.

Agnieszka Radwaňská navíc nebyla zdravotně úplně v pořádku, trápily ji dýchací problémy. Kvůli nim nedokončila čtvrteční tiskovou konferenci, tu páteční zrušila úplně. "Odehrála jsem tady hodně zápasů v dešti a za studeného větru a už několik dní se necítím dobře," uvedla polská tenistka v prohlášení.

Tenisový Wimbledon - finále dvouhry žen:

Radwaňská (3 - Pol.) - S. Williamsová (6 - USA) 1:6, 7:5, 2:6

Zdravotní potíže se na výkonu Radwaňské v prvním setu finále projevily. Serena Williamsová si totiž hladce držela vlastní podání a naopak soupeřce její úvodní dva servisy prorazila. Polka se dočkala prvního vyhraného gamu až za nepříznivého stavu 0:5, ten byl ale jediný, a tak nakonec prohrála sadu 1:6.

Radwaňská se ovšem nevzdala a nezlomilo ji ani to, že ve druhém setu znovu přišla brzy o podání (1:2). Na Centrálním kurtu se hrál mnohem vyrovnanější tenis, navíc Polka dokázala využít hned svou první příležitost k brejku v utkání a srovnala na 4:4.

Sada poté směřovala k tie-breaku, na který ale nakonec nedošlo. Sereně Williamsové se vůbec nepovedl její servis ve dvanácté hře, vlastními chybami dala možnost soupeřce ke dvěma brejkovým šancím a nevynucenou chybou – míčkem do sítě – potom podání i celý set ztratila v poměru 5:7.

„Hrála jsem ve druhé sadě agresivněji, než v úvodním dějství. Musím Agnieszce vyseknout poklonu - začala v tu chvíli hrát moc dobře, předváděla skvělý travnatý tenis. Výborně se bránila, dostala zpátky přes síť spoustu míčků. Já trošku zpanikařila, což by se mi tedy nemělo stávat a taky se mi to většinou nestává,“ říkala po utkání Američanka.

V rozhodující třetí sadě bylo skóre nerozhodné pouze do stavu 2:2. Poté Williamsová vyhrála servis polské soupeřky, a prakticky tak rozhodla o svém triumfu. Radwaňská se sice snažila, na obrat už ale neměla síly a nakonec podlehla americké tenistce 2:6 a celkově 1:2 na sety.

Po prohráném finále Polka sportovně ocenila kvalitu americké soupeřky. „Ona zase moc dobře servírovala, dala tolik es! S tím toho moc nenaděláte. Já ale měla svoje šance. Ve druhém setu jsem některé proměnila, ale v rozhodující sadě byla Serena v důležitých momentech příliš dobrá a bylo těžké se znovu vrátit do zápasu.“

Serena Willliamsová může dnes získat dva wimbledonské tituly. Spolu se sestrou Venus totiž nastoupí také k finále čtyřhry. Radost jí budou chtít překazit české tenistky Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková.

"Uvidíme, jaký zápas bude hrát Serena ve finále, může to být dost rychlé, ale taky nemusí. S nimi je to vždycky o tom, jak hrají ony a jak k tomu přistoupí. Na druhou stranu my nemáme co ztratit a nějaké kvality máme," říká před finále čtyřhry Lucie Hradecká.

Jiří Hošek, Alena Benešová, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít