Serena Williamsová postoupila do semifinále Roland Garros, čeká ji Erraniová

Americká tenistka Serena Williamsová má stále šanci vyhrát podruhé v kariéře Roland Garros. Ve čtvrtfinále porazila Rusku Světlanu Kuzněcovovou 6:1, 3:6, 6:3 a postoupila mezi poslední čtyřku. V dalším utkání ji čeká Italka Sara Erraniová, která vyřadila po setech 6:4 a 7:6 Polku Agnieszku Radwaňskou.

Zvládla jsem to, raduje se po čtvrtfinále Roland Garros Serena Williamsová

Zvládla jsem to, raduje se po čtvrtfinále Roland Garros Serena Williamsová | Zdroj: Reuters

Už jedenáct let čeká Serena Williamsová na další singlový titul z pařížského grandslamu. Na turnajích velké čtyřky získala dohromady ve dvouhrách patnáct vítězství, pouze jediné z nich je ale právě z Roland Garros.

Do čtvrtfinále s Ruskou Kuzněcovovou nastoupila světová jednička sebevědomě. V prvním setu si vytvořila tři brejkové šance, dvě z nich proměnila a za 28 minut vyhrála 6:1. Další sada pak byla plná ztracených podání.

Více příležitostí na zisk soupeřčina servisu měla opět Williamsová, jenže tentokrát nebyla tak efektivní a poprvé na letošním Roland Garros ztratila set. Navíc měla Američanka špatný nástup do rozhodujícího setu.

Kuzněcovová vedla 2:0 a nebyla daleko ani od dalšího bodu při podání soupeřky. Jenže ten nezískala a Serena Williamsová dokázala průběh otočit, zvítězila 6:3 a postoupíla do semifinále. V něm se utká s Italkou Sarou Erraniovou, která ve vyrovnaném utkání dokázala přehrát Polku Agnieszku Radwaňskou.

Do čtvrtfinále čtyřhry se dostala Lucie Šafářová. Ve dvojici s Ruskou Pavljučenkovovou si poradily s americko-indickým párem Matteková-Sandsová, Mirzaová. První sadu vyhrály 7:6, druhou pak soupeřky ze stavu 3:5 skrečovaly. Ve čtvrtfinále narazí Šafářová s Pavljučenkovovou na Rusku Naděždu Petrovovou se Slovinkou Katarinou Srebotnikovou.

Tenisové Roland Garros (Paříž):

Čvrtfinále ženské dvouhry:
Serena Williamsová (1-USA) - Světlana Kuzněcovová (Rus.) 6:1, 3:6, 6:3
Sara Erraniová (5-It.) - Agnieszka Radwaňská (4-Pol.) 6:4, 7:6

3. kolo ženské čtyřhry:
Pavljučenkovová, Šafářová (11-Rus./ČR) - Matteková-Sandsová, Mirzaová (7-USA/Indie) 7:6 (7:0), 3:5 skreč.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít