Serena Williamsová si vychovala nástupkyni, která ji vyřadila z AO

Australian Open už nemůže mít větší senzaci. O tu prvotřídní se totiž postarala devatenáctiletá Američanka Sloane Stephensová. V Melbourne vyřadila zřejmě největší favoritku na celkové vítězství - krajanku Serenu Williamsovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sloan Stephensová a Serena Williamsová po čtvrtfinále Australian Open

Sloan Stephensová a Serena Williamsová po čtvrtfinále Australian Open | Zdroj: Reuters

„Sledovalo mě 17 tisíc lidí, a teď už je to 35 tisíc,“ smála se mladá Američanka, které se počet fanoušků na twitteru zdvojnásobil během pár hodin. Konkrétně za dobu zápasu, ve kterém senzačně porazila slavnou krajanku Serenu Williamsovou.

Williamsová si mohla tak trochu připadat jako českoslovenští hokejisté v 50. letech, kteří učili hrát sovětské hráče, a pak od nich schytávali jednu porážku za druhou.

I když jeden podstatný rozdíl tu je, Williamsovi podporovali mladou Sloane Stephensovou dobrovolně, protože v ní vidí další tenistku tmavé pleti, která by mohla být jednou tak úspěšná jako právě dvě slavné sestry Venus a Serena.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sloan Stephensová může být nástupkyní takřka neporazitelné Sereny Williamsové

Serena se Sloane často trénovala, a dokonce ji v době turnaje povzbuzovala SMS zprávami. A teď ji mladá krajanka vyřadila.

„Ještě v noci jsem to tak dobře neviděla, ale ráno, když jsem vstala, říkala jsem si, že bych to mohla dát, že jsem schopná jít a předvést to nejlepší. Byla jsem odhodlaná to dokázat, i když jsem ztratila servis a prohrávala 0:2 ve druhém setu, ale poznala jsem, že to není ta správná cesta, jestli to chci dokázat," říkala Sloane Stephensová a pokračovala:

„Takže jsem začala bojovat o každý míč, a když jsem viděla, že se mi daří většinu míčků udržet ve hře, začala jsem být agresivnější, chodit na síť a cítila jsem se mnohem komfortněji.“

Prý ale věděla, že jí pomohly i zdravotní problémy její krajanky. Nejprve kotník a teď záda.

Serena Williamsová zažila vůbec nejsmolnější grandslamový turnaj v kariéře a polovinu čtvrtfinálového zápasu podávala kvůli bolestem v oblasti páteře zhruba o 50 kilometrů pomaleji, než je normálně zvyklá.

Ale snažila se nedávat zklamání najevo. A když se ji jeden z amerických novinářů po zápase zeptal, jestli ve druhém setu kvůli potížím nepřemýšlela o předčasném ukončení, odpověděla:

„Děláte si legraci? Já nekončím! Aha, vy se ptáte na zápas… Já myslela, že se ptáte na mou kariéru. Omlouvám se, ale stejně jste blázen!"

„Myslela jsem na to možná tak nanosekundu, je to přece čtvrtfinále grandslamu,“ žertovala se svým známým novinářem i přes zklamání z vyřazení ve čtvrtfinále Serena Willliamsová.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme