Šest českých tenistů uspělo ve druhém dni US Open. Jako poslední vybojovala postup Kvitová

Petra Kvitová postoupila hladce do druhého kola US Open. Německou kvalifikantku Lauru Siegemundovou porazila dvakrát 6:1. Úspěšně do turnaje vstoupil i Tomáš Berdych, který Američana Fratangela porazil ve třech setech. Bez ztráty setu postoupili i Jiří Veselý a Lukáš Rosol, ve druhém kole se představí také Petra Cetkovská a Barbora Strýcová. Vypadly Lucie Šafářová a Hradecká.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

- Český tenista Tomáš Berdych zvládl na úvod US Open roli favorita a Američana Bjorna Fratangela porazil 6:3, 6:2, 6:4 | Zdroj: Reuters

Petra Kvitová vyhrála páté utkání v řadě. Dvojnásobná wimbledonská vítězka měla poprvé možnost zahrát si na hlavním dvorci Arthura Ashe večerní zápas. „Myslím, že jsem to zvládla docela dobře,“ řekla. Němku Siegemundovou porazila dvakrát 6:1.

Do turnaje úspěšně vstoupil i Tomáš Berdych. Domácího Fratangela porazil ve třech setech. Po utkání si Berdych pochvaloval, že ve vedru nemusel bojovat o postup tak dlouho, a to i díky zvládnutému začátku, při kterém odvracel několik brejkových příležitostí snaživého soupeře.

„On do toho vlétl opravdu naplno a bez nějakých obav. Dalo se od něj něco takového ale čekat. Takže důležité bylo, když hrál dobře, to s ním co nejdéle udržet. Pak, když jsem tu šanci dostal, tak mu servis vzít a pak už to šlo tak nějak podle mých not,“ shrnul Berdych.

Poprvé v této sezoně prošla do druhého kola grandslamového turnaje Petra Cetkovská, která v New Yorku zdolala domácí McHaleovou 6:3 v rozhodujícím třetím setu. Cetkovskou v posledních letech výrazně limitovaly zdravotní potíže a z toho důvodu také cestovala na betonovou část sezony do Ameriky až před několika dny. První utkání na tvrdém povrchu jí ale navzdory krátké přípravě vyšlo.

„Ty betony jsou těžké. Třeba první tři dny, když jsme přešli z antuky na beton, myslela jsem, že to nerozchodím, to jsem byla špatná. Pak si to ale sedlo, měla jsem spoustu masáží. Ale je pravda, že betony jsou na kyčle, kotníky, klouby, na všechno zátěž,“ přiznala.

Bez ztráty setu postoupili v New Yorku do druhého kola Jiří Veselý a Lukáš Rosol. Ten porazil ve třech setech Američana Donaldsona. Zatímco na grandslamech letos český reprezentant pokaždé úvodní utkání zvládal, na ostatních turnajích se mu příliš nedařilo a v žebříčku kvůli tomu spadl až do deváté desítky. Rosol ale kvůli tomu neznervózněl, a ve zbytku sezony čeká už jen zlepšení.

„Není to dobrá sezona, ale mohla být horší tím, že jsem se mohl zranit. Naštěstí zdraví drží, můžu trénovat, dělám všechno pro to, aby to bylo lepší. Jak byl špatný průběh, tak bude třeba dobrý závěr. Čím víc bude vítězství, tím víc si budu věřit. Dobré je, že už nic nemusím do konce roku ohajovat, tak už to bude jenom nahoru,“ věří Rosol.

Barbora Strýcová se postarala o jedno z překvapení úvodního kola US Open, když v New Yorku zdolala semifinalistku z Roland Garros Timeu Bačinskou ze Švýcarska 7:5 a 6:0. Strýcová věří, že ji teď výhra nad favoritkou pomůže vrátit se k dřívějším úspěšným výsledkům.

„Já jsem hrozně ráda za tento zápas, pomůže mi. Šle jsem do něj, že ona je ta, která musí vyhrát, a také se mi hrálo trošičku líp, když ony byla ten, kdo musí potvrdit výhru. Což se jí ale nepodařilo,“ shrnula.

Nepodařilo se vyhrát ani turnajové šestce Lucii Šafářové, která se po porážce s Curenkovou z Ukrajiny odhlásila z deblové soutěže. Českou tenistku trápí natažený břišní sval, a raději proto odcestuje domů, aby si odpočinula před asijskou částí sezony, ve které chce vybojovat účast na Turnaji mistryň. Vyřazená je také Lucie Hradecká.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme