Sestava Ruska před finále Fed Cupu proti Češkám je plná otazníků

Česká tenistka Petra Kvitová si poprvé zatrénovala v moskevské hale před finálovým zápasem Fed Cupu. Vítězka Turnaje mistryň po svém příjezdu v Istanbulu hlavně odpočívala, a momentální lehčí nachlazení by na její výkon nemělo mít žádný vliv. O poznání větší starosti má ruská jednička Věra Zvonarevová, kterou kvůli zranění ramene možná ani domácí kapitán do zápasu nepostaví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský fedcupový tým na TK v Moskvě | Foto: Jaroslav Plašil

Komentář Rusky Věry Zvonarevové je takový, jaký v těchto případech obvykle bývá. Ani tak, ani tak, hlavně aby se druhá strana nic nedozvěděla, ale třeba kapitán Šamil Tarpiščev už byl mnohem konkrétnější.

„Hrát sice může, to ano, ale problém je v tom, že hrát s Češkami bez podání nejde, Své podání je nutné si držet, bez toho je to pak těžké, ona takto v podstatě hrála i v posledních dnech, špatně podávala, a bylo to na výsledcích vidět. A proti Petře Kvitové si podání prostě musíte držet, protože ona si to své také drží,“ napověděl Radiožurnálu Šamil Tarpiščev, jakým směrem bude uvažovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ruský nehrající kapitán Šamil Tarpiščev má se sestavou problémy

A že už raději počítá s variantou, že Věru Zvonarevovou do dvouher nepostaví, naznačuje i dění v moskevské olympijské hale. Zatímco ruská jednička spíše odpočívá, na kurtu se nejčastěji a nejintenzivněji připravují singlistky Světlana Kuzněcovová a Maria Kirilenková. A v pohotovosti a slušném zápřahu jsou také narychlo povolané deblistky Jekatěrina Makarovová a Jelena Vesninová.

„Samozřejmě vše ale záleží na tom, jestli bude hrát Věra Zvonarevová, pokud ne, pak by to mohla být jedna z variant pro závěrečnou čtyřhru, těch možností je ale víc, musíme nejlépe reagovat na to, že český pár je silný, je to pořádný hlavolam,“ řekl Radiožurnálu Šamil Tarpiščev, který by v případě neúčasti Věry Zvonarevové zřejmě vynesl i tajný trumf. Marii Kirilenkovou, která před dvěma lety Petru Kvitovou porazila.

Kvitová: Kirilenková? Jsem vklidu.

„Hrála jsme s ní jednou a to venku, ale už je to dlouho, tak dva roky. Hraje stereotypně zezadu. Vůbec jsem neslyšela, že by měla nastoupit. Takže je to pro mě novinka,“ reaguje lehce nachlazená Petra Kvitová, a také kapitán Petr Pála se nijak nezneklidňuje děním v ruském týmu.

Tajná zbraň ruského týmu ve finále Fed Cupu na Petru Kvitovou, Ruska Maria Kirilenková | Foto: Jaroslav Plašil

„Petra vyhrála Wimbledon a Masters, Květa Peschkeová taky Wimbledon, Lucie Hradecká triumfovala na Roland Garros, takže velké zápasy by měly zvládnout i teď. Lucka Šafářová umí ve Fed Cupu předvést velice dobrý výkon, když je to potřeba. Pro soupeřky jakýchkoliv kvalit je strašně nebezpečná,“ uzavírá Petr Pála.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme