Sestry Williamsovy ovládly Turnaj mistryň

Finále prestižního tenisového Turnaje mistryň v Dauhá si zahrají Venus a Serena Williamsovy. Starší ze sester porazila v dramatické třísetové bitvě Jankovičovou ze Srbska, Sereně pomohlo do semifinále zranění Dánky Wozniacké.

Devět z deseti předchozích duelů V. Wiliamsové a Jankovičové rozhodovala až třetí sada a zápas v Dauhá na tuto sérii navázal. Američanka diktovala po většinu utkání hru, jenže v prvním setu dokázala Srbka její agresivní údery elimnovat skvělým pohybem. Od druhé sady ale začala Jankovičová více chybovat a obhájkyně prvenství dokázala zvrátit klání ve svůj prospěch. Vítězství ji ale stálo velké množství sil. "Hodně mi pomohlo publikum. Je to poslední turnaj v roce a jsem připravená dát mu 1000%," slibovala před soubojem se sestrou Venus.

Serena strávila v semifinále na dvorci jen 45 minut. Do zápasu s Dánkou Wozniackou nevstoupila šťastně, prohrávala 0:2. Pak ale šňůrou čtyř her stav otočila a sadu dotáhla do vítězného konce. Na začátku druhé se Dánce povedlo znovu prorazit soupeřčin servis, jenže vzápětí se jí ozvalo svalové zranění a nebyla schopná pokračovat.

Sestry Williamsovy se už letos v Dauhá jednou střetly, v základní skupině byla úspěšnější Serena. V její prospěch vyznívá i celková vzájemná bilance, z dvanácti utkání vyhrála sedm.