Skok o tyči jsem nikdy nezkoušel, říká tenista Sergej Bubka junior

Když se řekne Sergej Bubka, asi každému se vybaví jeden z nejlepších atletů historie. Muž, který jako první překonal ve skoku o tyči šestimetrovou hranici a celkem pětatřicetkrát vylepšil světový rekord v této disciplíně. Jméno současného prvního viceprezidenta IAAF se objevuje aktivně ve světě sportu i teď.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skok o tyči | Foto: Comstock Images

Také se jmenuje Sergej a podobnost se svým otce rozhodně nezapře. Akorát místo atletických stadionů je mu bližší tenisová raketa a kurty. Sergeji Bubkovi juniorovi je aktuálně čtyřiadvacet a ve svém oboru už nejspíš žádnou díru do světa neudělá.

Jen jednou v kariéře se totiž na turnaji ATP dostal přes první kolo. Teď jej pracovní povinnosti zavedly do míst, kde bývá jeho slavný otec vídán pravidelně - coby ambasador Zlaté tretry Ostrava.

Přehrát

00:00 / 00:00

Skok o tyči jsem nikdy nezkoušel, říká tenista Sergej Bubka junior

„Ostrava se mi líbí, i když jsem viděl zatím jenom kurty a hotel. Ale už jsem o ní slyšel, samozřejmě od táty. V Česku se mi líbí. Už jsem hrál dokonce dvakrát na turnaji v Opavě na okruhu Future,“ uvedl Sergej Bubka tenista ke své účasti na ostravském challengeru Prosperita Open.

A z jeho dalšího vyprávění vyplývá, že u nás bývá k vidění poměrně pravidelně. „Už když jsem byl malý, tak jsem jezdil trénovat do Prostějova. To jsme hráli ještě i s bráchou. A jezdím sem opravdu celkem rád. Není to daleko od Ukrajiny a lidé tady mají i podobnou mentalitu, která je trochu jiná, než ve zbytku Evropy.“

Ačkoli by se mohlo zdát, že Sergej Bubka mladší byl vzhledem k úspěchů svého otce doslova předurčen pro sportovní a zvlášť atletickou budoucnost, opak je pravdou. Tenis hraje od svých sedmi let.

Takže je jasné, že i ony dávné vzpomínky na Prostějov mají ryze tenisový charakter. „Proč tenis a ne atletika? Protože tenis se mi velmi líbí. Potřebujete v něm sílu, rychlost, přijde mi zajímavější. Pokaždé na vás čeká navíc jiný soupeř.“

Mladý Sergej, který dnes žije v Monaku, měl tedy o své sportovní budoucnosti jasno velmi brzo. I přesto je ale až zarážející, že si nikdy ve svém životě skok o tyči nevyzkoušel. A to ani tréninkově.

„Vážně ne. Ve skoku do výšky mám rekord 165 centimetrů, ale o tyči jsem opravdu skákat nikdy nezkoušel. Tyč, na tu potřebujete spoustu tréninku, aby se vám podařilo uspět. A ani otec neměl nikdy přání, abych dělal stejnou disciplínu jako on. A atletika? Té si užiji trochu i teď. Jako přípravu ji máte v každém sportu. Všude máte fitness trénink, i proto je to opravdu taková královna sportu,“ konstatoval Sergej Bubka junior.

Radim Sajbot Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme