Smitková i Allertová na US Open prohrály ve 2. kole, Hradecká s Hlaváčkovou postoupily

Česká tenistka Tereza Smitková prohrála ve 2. kole grandslamového US Open s Američankou Keysovou hladce 1:6, 2:6. Denisa Allertová odehrála třísetový duel s Italkou Vinciovou, ale i ona odešla poražena. Úvodní zápas čtyřhry naopak vyhrály Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou nad americkou dvojicí Lepchenková-Riskeová.

Tereza Smitková nestačila ve 2. kole US Open na Američanku Keysovou

Tereza Smitková nestačila ve 2. kole US Open na Američanku Keysovou | Zdroj: Reuters

První game zápasu sice patřil Smitkové, ale to bylo v prvním setu všechno. Keysová na dvorci dominovala a za 24 minut vyhrála jasně 6:1.

Druhý set měl podobný průběh, ale Smitková uhrála o jeden game více. Američanka nedovolila české hráčce ani jeden brejkbol a zápas jasně kontrolovala. Druhý set ukončila při podání Smitkové čistou hrou.

Allertová dloho živila postupové naděje. Výborně zvládla koncovku prvního setu, když od stavu 2:2 vyhrála čtyři gamy v řadě a sadu získala v poměru 6:2.

Ve druhém setu bohužel ztratila za stavu 1:1 servis a Italka si výhodu jednoho proměněného brejku držela až do konce vyrovnaného setu. V posledním gamu navíc podruhé sebrala Allertové podání a vyhrála 6:3.

Rozhodující sada se české hráčce vůbec nevydařila. Vinciová se dostala do vedení 5:0 a Allertová nakonec dokázala uhrát jediný game.

V 1. kole čtyrhry se dařilo českému páru Hlaváčková-Hradecká, který ve dvou setech porazil americkou dvojici Lepchenková-Riskeová. V prvním setu získaly české tenistky dvakrát servis Američanek a při svém podání byly stoprocentní.

Ve druhém setu už se jim tolik nedařilo, rychle prohrávaly 0:2, ale ziskem čtyř gamů v řadě otočily vývoj na 4:2. Pak už set i zápas s přehledem dotáhly k vítězství 6:2, 6:2.

Tenisový grandslamový turnaj US Open v New Yorku:

Muži:

Dvouhra - 2. kolo: Ferrer (7-Šp.) - Krajinović (Srb.) 7:5, 7:5, 7:6 (7:4), Čilić (9-Chorv.) - Donskoj (Rus.) 6:2, 6:3, 7:5, Goffin (14-Belg.) - Berankis (Lit.) 5:7, 6:4, 3:6, 6:2, 6:1, F. López (18-Šp.) - Fish (USA) 2:6, 6:3, 1:6, 7:5, 6:3, Bautista (23-Šp.) - Carreňo (Šp.) 4:6, 6:4, 6:0, 2:6, 6:4, Chardy (27-Fr.) - Kližan (SR) 7:5, 6:4, 7:6 (7:1), Fognini (32-It.) - Cuevas (Urug.) 6:3, 6:4, 6:4.

Ženy:
Dvouhra - 2. kolo: Keysová (19-USA) - Smitková (ČR) 6:1, 6:2, Brengleová - Tatishviliová (obě USA) 6:3, 6:2, Vinciová (It.) - Allertová (ČR) 2:6, 6:3, 6:1, Kontaveitová (Est.) - Pavljučenkovová (31-Rus.) 7:5, 6:4, Kasatkinová (Rus.) - Konjuhová (Chorv.) 6:4, 6:4.

Čtyřhra - 1. kolo: Hlaváčková, Hradecká (7-ČR) - Lepchenková, Riskeová (USA) 6:2, 6:2.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít