Souboj Berdycha s Wawrinkou může po maratonské čtyřhře rozhodnout i psychika

7 hodin a 1 minutu trval vůbec nejdelší nepřerušený zápas tenisové historie. Tomáš Berdych a Lukáš Rosol v něm porazili švýcarský deblový pár Wawrinka Chiudineli 24:22 v rozhodujícím pátém setu. Díky tomu také půjdou do dnešních dvouher úvodního kola Davis Cupu s vedením 2:1 na zápasy a s šancí vybojovat postup už v prvním duelu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zarputilost jako ve čtyřhře bude muset Tomáš Berdych (vpravo) ukázat i proti Wawrinkovi | Zdroj: ČTK

Když přišli vyčerpaní švýcarští tenisté po zápase mezi novináře, nečekaly je žádné nepříjemné otázky, naopak je vítal dlouhotrvající potlesk.

V tu chvíli bylo zřejmé, že asi nikdo netoužil být v jejich kůži. Hrát sedm hodin a padnout, to je pochopitelně mnohem bolestnější než prohrát třikrát 0:6.

„Jasně, cítím se teď vyčerpaný fyzicky a psychicky, ale nemyslím si, že bych neměl být v pořádku pro nedělní zápas. Nemám zkušenost s tak dlouhým utkáním, ale myslím, že to bude stejné pro oba hráče, tedy i pro Tomáše,“ tvrdí Stanislas Wawrinka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Souboj Berdycha s Wawrinkou může po maratonské čtyřhře rozhodnout i psychika

Ten se zhruba 15 hodin po prohrané čtyřhře postaví stejně unavenému, ale psychicky zřejmě mnohem svěžejšímu Tomáši Berdychovi v úvodní nedělní dvouhře dvou týmových jedniček. „Já jsem zažil jenom tu dobrou variantu. Nevěřím tomu, že kdyby byl člověk na druhé straně, že to bude stejné. Určitě to stejné není,“ říká Tomáš Berdych.

A také Lukáš Rosol si přeje, aby to byla pravda, a on už ke svému duelu nemusel nastoupit. „Věřím, že Tomáš zvládne první zápas. Kdyby náhodou ne, tak jsem připravený hrát. A dám tam všechno,“ prohlásil

Týmový kapitán Jaroslav Navrátil pochopitelně věří první variantě, i když se trochu bojí fyzické únavy české jedničky. „On má to tělo určitě úplně jinak postavené než Wawrinka. Wawrinka bude unavený, ale je to buldok. Takže větší problém, aby ho kluci dali dohromady, bude mít Tomáš. Doufám, že ho dají dohromady.“

Vidět to bude už krátce po poledni, a stejně jako v předchozích dnech i slyšet na Radiožurnálu.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme