Souboj Kvitové se Zvonarevovou na TM bude mít fedcupový nádech

Namísto velkolepého slavnostního zahájení začal Turnaj mistryň skromnějším losovacím obřadem. Turecko drží po krvavých útocích kurdských povstalců na hranicích s Irákem a následném zemětřesení na východě země smutek, a tak se namísto paláce sešly nejlepší tenistky v jednom z hotelových sálů. Vůbec poprvé mezi nimi byla i Petra Kvitová, která si ve skupině zahraje s Wozniackou z Dánska, Ruskou Zvonarevovou a Polkou Radwaňskou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Věra Zvonarevová v utkání proti krajence Pavljučenkovové | Zdroj: ČTK

Když v sále hotelu, kde nejlepší tenistky sezony zároveň bydlí, běžel těsně před losem na plátně sestřih nejpovedenějších momentů Petry Kvitové, včetně těch wimbledonských, trenér David Kotyza sedící ve třetí řadě nebyl úplně bez emocí.

„S čím větším odstupem se na to dívám, tím víc mě to dojímá. Když ji vidím, jak tam padá na kolena, mám slzy v očích.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Souboj tenistek Kvitové a Zvonarevové na Turnaji mistryň bude mít fedcupový nádech

Hlavně wimbledonský titul dostal českou tenistku poprvé v kariéře do elitní společnosti, kde je sice velmi příjemné být, ale kde se všechny předchozí úspěchy mažou.

Tenistek, které ten rok něco velkého vyhrály, je totiž v Istanbulu hned několik, tedy i v červené skupině Petry Kvitové.

„Los mohl být určitě lepší, třeba zrovna s Věrou Zvonarevovou hraje nerada, naposledy s ní prohrála. S Caroline Wozniackou vyhrála jen ve Wimbledonu. Uvidíme. Povrch se zatím zdá pomalejší, než jsme mysleli, ale Petra se cítí dobře.“

Obzvlášť souboj s Ruskou Věrou Zvonarevovou bude zajímavý, je totiž dost pravděpodobné, že si ho Petra Kvitová týden na to v Moskvě při finále Fed Cupu zopakuje, a to si obě mohly zahrát v poslední době i při jiné příležitosti, připomíná David Kotyza.

„Ony dvě spolu mohly hrát čtyřikrát za sebou – hrály spolu v Tokiu, mohly se potkat v Pekingu a teď to vypadá, že se setkají ještě dvakrát.“

Kvitová má co vracet

S Dánkou Wozniackou i Ruskou Zvonarevovou má Petra Kvitová zatím negativní bilanci, takže může prohlásit:

„Mám jim co vracet.“

Uspět by Petra Kvitová mohla, a to nejen tady v Istanbulu, ale i za další týden v Moskvě, kde se bude hrát také v hale.

„Podle mě je Zvonarevová zranitelnější v hale než pod otevřeným nebem,“ myslí si David Kotyza, který by totéž mohl jen sotva prohlásit o Petře Kvitové. Ta totiž v této sezoně ještě v hale turnajový zápas neprohrála.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme