Španěl Nadal vyhrál poosmé Roland Garros. Ve finále porazil krajana Ferrera

Rekordní osmý triumf na grandslamovém antukovém turnaji v Paříži vybojoval Rafael Nadal. Po nervydrásajícím semifinálovém souboji se Srbem Djokovićem porazil ve finále s přehledem Davida Ferrera 3:0 na sety.

Rafael Nadal oslavuje osmý titul z Roland Garros | Zdroj: Reuters

Jako první ztratil servis ve třetí hře zápasu jednatřicetiletý Ferrer, který ale brzy krok s Nadalem opět srovnal. Od stavu 3:3 ale patřil kurt především někdejší světové jedničce.

Rafael Nadal vyhrál šest her v řadě, první set získal 6:3 a na začátku toho druhého už vedl 3:0. Takové vedení rodák z Mallorky jen tak nepouští, a tak vyhrál i druhý set, tentokrát poměrem 6:2.

00:00 / 00:00

Finále Roland Garros sledoval v Paříži Jaroslav Plašil

Kromě skvělého tenisu ale během druhého setu viděli diváci na kurtu Philippa Chatriera i polonahého muže s maskou a s dýmovnicí v ruce, který se dostal až na dvorec. Ochranka ho ale během chvíle odvedla a mohlo se dál hrát.

Ve třetím setu to za stavu 3:3 vypadalo, že by mohl Ferrer bojovat alespoň o jeden set, ale jeho rozjezd Nadal rázně utnul třemi hrami v řadě a stal se osminásobným vítězem French Open.

Téměř ve všech herních činnostech Rafael Nadal dominoval a po zásluze vyhrál za 136 minut 6:3, 6:2 a 6:3.