Španělsko - soupeř českých tenistů ve finále Davis cupu

Závěrečné dvouhry semifinálového utkání Davisova poháru Chorvatsko - Česko už byly jen formalitou. Čeští tenisté si postup zajistili už po sobotní čtyřhře, a tak v neděli už rozebírali spíše svého finálového soupeře - Španělsko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český tým před DC | Foto: Česká sportovní Pavel Lebeda

V souvislosti s tím padalo nejčastěji jméno Rafaela Nadala.

,, Tým s Nadalem a bez Nadala je velký rozdíl. Když vám chybí první hráč světa, tak si asi dovedete představit, co je to za rozdíl, " vysvětlil Radek Štěpánek proč.

Španělský tenis sice není jen Nadal, v nejlepší padesátce světa je dalěích sedm borců z této země a hráči jako Verdasco, Robredo, Ferrer, Ferrero nebo Lopez  by byli oporami jakéhokoliv jiného daviscupového týmu.

Lopez  by byli oporami jakéhokoliv jiného daviscupového týmu. Jenže Nadal je jen jeden. Na antuce v Madridu, kam Čechy Španělé nejspíše pozvou, téměř neporazitelný. Jeho start ale není zdaleka jistý. Letos Rafu pronásleduje jedno zranění za druhým, v semifinále Španělům chyběl kvůli potížím s břišními svaly. A protože jeho dvorním fyzioterapeutem je Čech Michal Novotný, vydal se za ním nehrající kapitán Jaroslav Navrátil na výzvědy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nastoupí Rafael Nadal ?

,,Říkal, že to jeho zranění je ještě tak na 2 týdny. Teď se to bude odvíjet od toho, jestli ho zajímá Masters, který už jednnou vyhrál, nebo Davis cup nebo další sezóna, kdy bude hned zkraje roku obhajovat titul na Australian open, " prozradil Navrátil novinky.

Nadala může ovlivnit olympiáda

Se zajímavou myšlenkou pak přišel majitel České sportovní, která český daviscupový tým marketingově zajišťuje, Miroslav Černošek. Velký vliv na to, jestli bude Nadal hrát, může mít příští týden volba dějiště letních olympijských her 2016.

,,Jestli to Madrid vyhraje, tak jsem přesvědčený, že pro jeho PR Nadal nastoupí. Jestli prohraje a vyhraje Chicago nebo Rio de Janeiro, tak si myslím. že hrát nebude, " říká Černošek.

Je to pochopitelně jen spekulace, ale i ta naznačuje, jak velký respekt mají Češi z Rafaela Nadala. A jak moc touží dotáhnout své daviscupové tažení do úplného konce.

Petr Souček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme