Německo 0:3 Česko

Španělsko je krok od Davis Cupu

Obhájci titulu vedou ve finále Davis Cupu 2:0. Španělský tenista Rafael Nadal zdolal Argentince Juana Monaka jednoznačně 6:1, 6:1 a 6:2. Ve druhé dvouhře v Seville vyhrál David Ferrer nad Juanem-Martinem del Potrem 6:3 v páté sadě.

Španěl Rafael Nadal (v červeném) a Argentinec Juan Monaco před finále Davis Cupu | Zdroj: ČTK

Nadal - Mónaco 6:1, 6:1, 6:2

Situace v páté hře třetího setu skvěle charakterizovala celé úvodní finálové utkání. Argentinec Monako předvedl dvojchybu a dvě další hloupé chyby, vzápětí ale aktivní hrou těžce vybojoval alespoň shodu.

Při ní oba tenisté předvedly dvě skvělé výhody plné prohozů, smečí, volejů, a smečí - a oba body vyhrál Španěl Nadal.

Ten byl v dlouhých výměnách trpělivější než Argentinec, rychlé nohy mu na antuce dovolovaly se k míči dostat včas a svými klasickými rotovanými míči znemožňoval soupeři zaútočit větší silou. Když si Monako míč nepohlídal silným liftem, končily jeho útoky pravidelně až za základní čárou.

Nejtěžší úkol tak měl zřejmě hlavní rozhodčí. Ten totiž musel tu španělské, tu argentinské fanoušky přesvědčovat, že při výměnách nemohou sborově zpívat chorály a hlasitě povzbuzovat.

Ferrer - Del Potro 6:2, 6:7 (2:7), 3:6, 6:4, 6:3

Když hraje s kýmkoliv David Ferrer, jde jistojistě o dlouhé výměny. Utkání trvalo čtyři a tři čtvrtě hodiny a rozhodl ho rychlý nástup Španěla v úvodu posledního setu. V něm se rychle ujal vedení 5:1, které i využil.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít