Španělsko vyhrálo Davisův pohár

Čeští tenisté Tomáš Berdych s Radkem Štěpánkem prohráli s párem López, Verdasco ve finále Davis Cupu čtyřhru 0:3 na sety. Španělsko tak získalo rozhodující třetí bod a obhájilo vítězství z loňského roku.

Čtyřhra finále DC | Zdroj: ČTK

Finále Davis Cupu

Španělsko - Česká republika 3:0
(po pátečních dvouhrách a sobotní čtyřhře)

Čtyřhra: López, Verdasco  - Berdych, Štěpánek  7:6(7), 7:5, 6:2

00:00 / 00:00

Jak viděl utkání reportér Jaroslav Plašil

Úvodní set bitvy o udržení české naděje na zisk Salátové mísy nezačal pár, Berdych Štěpánek dobře. Ve čtvrté hře získala španělská dvojice break při Berdychově podání, kdy oba čeští hráči pokazili celkem jednoduché míče. Češi sice dokázali srovnat krok a dotáhnout set od zkrácené hry, tam však o první sadu i díky nepřesnostem ve hře Radka Štěpánka přišli.

Druhá sada opět ukázala, že Radek Štěpánek není úplně ve své kůži. Nejvíce se to projevovalo při smečích a volejích českého tenisty. V jedenácté hře pak češi ztratili Berdychovo podání i přes to, že vedli 40:0. Španělé následně získali pět míčů v řadě, následně potvrdili break a získali druhý set v poměru 7:5.

Radek Štěpánek po čtyřhře

Závěr druhého setu poznamenal výkon českých hráčů v úvodu třetí sady. López s Verdascem se brzy ujali vedení 2:0. Když navíc v páté hře ztratili Berdych se Štěpánkem i svůj druhý servis, bylo prakticky rozhodnuto.

Finále se dohrává v neděli od 12.hodin. O tom kdo nastoupí do závěrečných dvouher a samozřejmě také informace o průběhu obou závěrečných finálových zápasů uslyšíte ve vysílání Radiožurnálu.