Sportovní arbitráž zkrátila Šarapovové trest. Hrát smí už od dubna 2017

Sportovní arbitrážní soud CAS zkrátil ruské tenistce Marii Šarapovové trest za pozitivní dopingový test na meldonium. Ještě nedávno nejlépe vydělávající sportovkyně světa se bude moci vrátit už na konci dubna příštího roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maria Šarapovová o víkendu představí ve svém premiérovém fedcupovém finále | Zdroj: Reuters

„Nejtěžší měsíce mé kariéry jsou za mnou. Tenis je má vášeň a moc mi chyběl. Počítám dny do doby, kdy se budu moc vrátit na kurty,“ napsala Maria Šarapovová na svůj facebookový profil. „Poučila jsem se a doufám, že Mezinárodní tenisová federace ITF se poučila také,“ dodala.

Původní dvouletý trest, kterým Marii Šarapovovou potrestala ITF, zkrátila Mezinárodní sportovní arbitráž na 15. Vyprší tak 26. dubna 2017 a Ruska se bude moci zúčastnit French Open příští rok.

29letá bývalá světová jednička je nejznámější sportovkyní potrestanou za užívání meldonia. Látky, která je od začátku letošního roku zakázaná. Šarapovová ji užívala dlouhodobě, provinění přiznala s tím, že se nepodívala na aktuální seznam látek považovaných za doping.

ITF ji původně anulovala výsledky od letošního Australian Open, kde měla pozitivní dopingový nález, a zakázala ji start na 24 měsíců s tím, že „nese za své provinění plnou zodpovědnost,“ přestože ji nepodezírala z úmyslného podvodu. Následovalo úspěšné odvolání Rusky k CAS.

Meldonium je antiischemický lék, který se primárně používá na zlepšení krevního oběhu. Přes 150 sportovců z celého světa látku užívalo ke zvýšení výkonu. Buňkám totiž umožňuje kompenzovat nedostatek kyslíku při fyzickém zatížení.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme