Štěpánek atmosféru v Bělehradě zná, ve finále Davis Cupu by toho rád využil

Tenisté Tomáš Berdych, Radek Štěpánek, Lukáš Rosol a Jan Hájek budou za dva týdny bojovat ve finále Davisova poháru v Bělehradě proti domácímu Srbsku. Nominaci dnes oznámil týmový kapitán Jaroslav Navrátil, který se na psychicky náročný závěr sezony připravuje na Kanárských ostrovech.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Štěpánek vybojoval první bod

Radek Štěpánek vybojoval první bod | Zdroj: ČTK

„Nabíjejte energii 'kápo', bude potřeba,“ popřál na dálku týmovému kapitánovi tenista Radek Štěpánek, tou dobou sedící na druhém konci linky v pražské Stromovce.

Psychické síly budou ve velkém množství potřebovat také tenisté, kteří už nějakou dobu tuší, jaké prostředí je v srbském Bělehradě při finále čeká.

Na finále DC v Srbsku se kromě Berdycha a Štěpánka můžou těšit i Rosol a Hájek

Číst článek

„Zkušenost z Bělehradu máme, prožili jsme si to,“ říká Radek Štěpánek, který si srbské prostředí vyzkoušel v roce 2010. Tehdy šlo "pouze" o semifinále, takže se dá téměř jistě počítat s variantou, že teď atmosféra ještě o stupínek zhoustne.

Přehrát

00:00 / 00:00

Radek Štěpánek už má s atmosférou v Bělehradě zkušenosti

„Může být pro nás výhoda, že víme, co nás čeká a nemine. Můžeme se na to vnitřně připravit. Myslím, že bychom měli tu zkušenost využít tak, aby nám to pomohlo,“ říká Radek Štěpánek.

Někteří sportovci si zkouší obtížné podmínky nasimulovat v přípravě na zápas. A třeba rozhodčí při fotbalovém šampionátu v Jižní Africe v roce 2010 trénovali za ohlušujícího zvuku vuvuzel, které hučely z reproduktorů umístěných podél hřiště. Ale čeští tenisté se zřejmě budou spoléhat jen na své zkušenosti, usmívá se Radek Štěpánek.

„Všichni doufají, že to bude korektní. Zápasy Davis Cupu mají jedinečné kouzlo, člověk nikdy neví, co může čekat. Samozřejmě je vždycky lepší čekat to nejhorší, pak se to lépe stráví. My si ale musíme vytvořit svůj vlastní svět a nenechat se z něho vykolejit, ať už se tam bude dít cokoliv.“

Daviscupovou atmosféru zažijí čeští tenisté o víkendu od 15. do 17. Listopadu. O tom, co všechno se bude v bělehradské aréně dít, vás bude přímo z místa informovat vysílání Radiožurnálu.

Jaroslav Plašil, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme