Štěpánek je poprvé v osmifinále US Open

Prvním českým tenistou, který dokázal postoupit do 4. kola letošního US Open se stal Radek Štěpánek. Porazil Němce Phillipa Kohlschreibera 4:6, 6:2, 6:3, 6:3

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Štěpánek | Zdroj: ČTK

Přesto, že Radek Štěpánek porazil německého hráče už počtvrté v kariéře, tak tentokrát šlo o vítězství, které si bude hodně dlouho pamatovat.

"Myslím, že jsem tu byl mockrát ve třetím kole, ale nikdy jsem neprorazil. Teď jsem rád, že jsem v New Yorku druhý týden, Super!,"

Přehrát

00:00 / 00:00

Štěpánek je poprvé v osmifinále US Open

Je to tak, ač to bude znít celkem neuvěřitelně, Radek Štěpánek se nikdy ve své kariéře neprobojoval na US Open do čtvrtého kola až teď. A to v době, kdy je z hráčů nejlepší světové dvacítky nejstarší.

"Určitě je to zadostiučení pro všechny lidi, kteří se mnou pracujou, podporujou a tlačí mě dopředu. Mám z toho radost. Ten věk je jenom číslo a já to říkám už několik let. Tenis se dá hrát, jak vidíte, v jakémkoliv věku. Je to jenom o tom, kolik mu chcete dát a obětovat."

A ještě jedna věc. Po závěrečném míčku poslal Štěpánek vzdušný polibek do míst, kde v publiku seděla jeho partnerka Nicole Vaidišová. Toto téma bývá při rozhovorech obvykle tabu, nejspíš i kvůli katastrofálnímu tenisovému propadu někdejší české ženské jedničky. Možná pod dojmem vítězství byl ale tentokrát Radek Štěpánek o něco sdílnější.

"Nikola mě drží palce a pro mě to vždy moc znamená. Dodává mi to síly a energii. Mezi zápasy si stihneme užít New York, takže po práci přicházejí i koláče. Jsem strašně rád, že je tu se mnou"

Radim Sajbot Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme