Štěpánek s Paesem chtějí na US Open zaskočit kovbojské bratry Bryanovy

Českého tenistu Radka Štěpánka čeká ten největší zápas na US Open v New Yorku. Sice jde v uvozovkách jenom o mužskou čtyřhru a teprve semifinále, důležité je ale obsazení. Na druhé straně dvorce budou stát moderní američtí kovbojové, dvojčata Bob a Mike Bryanovi.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Štěpánek s Leandrem Paesem postoupili do semifinále Turnaje mistrů

Radek Štěpánek s Leandrem Paesem postoupili do semifinále Turnaje mistrů | Zdroj: Reuters

Kalifornská dvojčata Bob a Mike Bryanovi jsou pro Američany zárukou pravidelného veselí. V poslední době prohrávají tak často, jako kdysi v Československu dvacetinásobní mistři světa v kolové bratři Jan a Jindřich Pospíšilové, tedy skoro vůbec.

Robert Charles a Michael Carl, jak zní oficiálně jejich jména, jsou ve svém oboru jasnými jedničkami, vyhráli olympijský turnaj v Londýně a potom postupně i všechny čtyři grandslamy, což v deblu nikdo jiný nedokázal. Na jejich plakáty a fotky narazíte na autobusech, v metru, v podchodech i nadchodech, na domech i v časopisech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Jaroslava Plašila z US Open, kde Štěpánka s Paesem čeká souboj o finále

Zápasy sourozenců Bryanových jsou na US Open pokaždé velkou událostí, hrají se většinou na centrálním kurtu a ještě k tomu v hlavním vysílacím čase. To teď sice neplatí, protože utkání začne už v poledne a v Česku bude tou dobou šest večer, ale kvalita slavného páru tím rozhodně neutrpí.

„Je to deblový pojem, hrajou to líp než všichni ostatní. Jsou to favorité a navíc Američani, takže za sebou budou mít i diváky. My ale nemáme co ztratit, navíc tu taky máme spoustu fanoušků, je moc příjemné hrát před takovým publikem s takovou podporou,“ říká Radek Štěpánek, který se spolu s Leandrem Paesem pokusí favority v dnešním semifinále zaskočit.

Výjimečný výkon přinesl duu H+H postup a nejvíce radosti v sezoně

Číst článek

Právě tento česko-indický pár dokázal v minulosti slavné bratry asi nejvíce trápit. Loni v Melbourne byl úspěšnější ve finále grandslamového Australian Open a asi nejtěžší ránu americkým dvojčatům zasadil na posledním Turnaji mistrů v Londýně, když je po oboustranně mimořádně kvalitním duelu poslal domů už po základní skupině. Ale hodně zápasů také dopadlo obráceně, třeba ten loňský finálový tady v New Yorku.

„Podmínky nám na kurtu moc nesedly ani jednomu, nedoplňovali jsme se tak, jak jsme zvyklí. Bryanovi na nás hráli chytře, přišli s pár novými věcmi,“ přiznal tehdy Radek Štěpánek, který se hned po loňském finále US Open přesouval z New Yorku do Buenos Aires k semifinále Davis Cupu s Argentinou.

Teď bude program českého tenisty hodně podobný. Jen zatím neví, který den bude k daviscupovému utkání s Argentinou tentokrát do Prahy cestovat. Jestli už po dnešním semifinálovém duelu s bratry Bryanovými, nebo až o pár dní později po finále mužského deblu.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme