Štěpánek s Paesem na úvod Turnaje mistrů vyhráli

Radek Štěpánek ve svém prvním deblovém zápase na tenisovém Turnaji mistrů uspěl. V Londýně s Indem Leandrem Paesem porazili pákistánsko-nizozemský pár Kúreší-Rojer 6:4 a 7:5.

Radek Štěpánek s Leandrem Paesem uspěli i díky akrobatickým úderům

Radek Štěpánek s Leandrem Paesem uspěli i díky akrobatickým úderům | Zdroj: ČTK

Ve vyrovnaném duelu měla dokonce více brejkových příležitostí poražená dvojice, jenže ani jednu z nich (ve dvou případech to byly dokonce setboly) nevyužila. Naopak Štěpánek v každém setu jeden brejk získal. A byl také on, kdo ukončil první i druhý set. Poprvé esem, podruhé přímým bodem z podání.

"Moc tomu nemůžu pořád uvěřit. Jsem rád, že jsme to takhle zvládli a vyhráli a máme dobré vyhlídky do dalších dnů," usmíval se po utkání Štěpánek, který neměl ani zdravotní problémy.

"Cítil jsem se dobře a opravdu jsem bez bolesti. Bylo pro mě také velkým překvapením, že jsem mnohokrát během zápasu slyšel české fanoušky, jak skandují moje jméno. Je to strašně příjemné, člověk hraje i pro ně a chce jim udělat radost," dodal.

00:00 / 00:00

Radek Štěpánek mluví po prvním zápase o českých fanoušcích

Štěpánek s Paesem nejen že vybojovali první vítězství do skupiny A, ale zároveň jako jediný deblový pár v Londýně neztratili v prvním utkání ani set, což může hrát v postupové matematice důležitou roli.

Vítězný vstup do turnaje zažil i obhájce triumfu ve dvouhře Roger Federer, který si poradil s Jankem Tipsarevičem snadno 6:3 a 6:1. Díky tomu se Federer osamostatnil na prvním místě historických tabulek v počtu výher na Turnaji mistrů. Má jich už 40, o jednu více než Ivan Lendl.

Na úvod uspěla také jednička španělských tenistů pro finále Davis Cupu v Česku David Ferrer. Argentince Del Potra zdolala ve třech setech.

Jaroslav Plašil, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít