Štěpánek s Paesem ovládli v Šanghaji debla, dvouhru Djokovič

Český tenista Radek Štěpánek vyhrál se svým indickým spoluhráčem Leaderem Paesem čtyřhru na turnaji v deblu a slaví společně třetí titul. Ve finále v Šanghaji porazili Mahéše Bhúpathího s Rohanem Bopannou po setech 6:7, 6:3 a 10:5. Z triumfu v pavouku dvouhry se raduje Srb Novak Djokovič, který v Číně zdolal Brita Andy Murrayho 5:7, 7:6 a 6:3.

Radek Štěpánek a Leander Paes s trofejemi pro vítěze turnaje v Šanghaji

Radek Štěpánek a Leander Paes s trofejemi pro vítěze turnaje v Šanghaji | Zdroj: Reuters

Pro Štěpánka s Paesem je to třetí společný titul, dva předchozí mají z Australian Open a turnaje Masters v Miami. Na zmíněnou indickou dvojici narazili poprvé a vítězství slavili v Šanghaji po hodině a šestatřiceti minutách.Česko-indický pár měl už před tímto turnajem jistou účast na Turnaji mistrů, který se hraje na začátku listopadu v Londýně. Pro českého tenistu je to první účast na tomto prestižním podniku v kariéře.

Duel Djokoviče s Murrayem byl spíš bitvou, která trvala tři hodiny a 21 minut. Skotský tenista měl po rychlém zisku první sady hned v té další pět mečbolů, ale světová dvojka je dokázala odvrátit a set získala v tie-breaku 13:11. I nadále oba hráči předváděli světový tenis.

V závěru třísetové bitvy Murraymu docházely síly a po dvou předchozích výhrách ve finále US Open i na olympiádě rodákovi z Bělehradu podlehl. Djokovič si tak s Britem vylepšil vzájemnou bilnaci na 9:7. V čele světového žebříčku nicméně i po Šanghaji zůstane Švýcar Roger Federer a Srb až druhý, třetí svěřenec Ivana Lendla Andy Murray.