Štěpánek s Paesem porazili Španěly a jsou v semifinále Turnaje mistrů, Federer taky

Český tenistka Radek Štěpánek postoupil společně se svým indickým spoluhráčem Leandrem Paesem do semifinále Turnaje mistrů v Londýně. Španělskou dvojici Marcel Granollers, Marc López zdolali po setech 7:5 a 6:4. I druhé utkání v britském hlavním městě vyhrál Roger Federer tentokrát nad Španělem Ferrerem 6:4 a 7:6.

Radek Štěpánek s Leandrem Paesem postoupili do semifinále Turnaje mistrů

Radek Štěpánek s Leandrem Paesem postoupili do semifinále Turnaje mistrů | Zdroj: Reuters

První set byl velmi vyrovnaný, obě dvojice si držely svá podání, i když Štěpánek s Paesem měli s výhrou v gamu, v němž podávali, mnohem méně práce než španělské duo. Zlom přišel ve dvanáctém gamu, kdy si za stavu 30:30 vypracoval česko-indický pár setbol.

Španělé sice ještě bojovali, ale vysoký lob, kterým se snažili Štěpánka s Paesem přehodit, skončil v autu. První set tedy vyhrálo česko-indické duo 7:5.

Úvod druhé sady ale vyšel lépe Granollersovi s Lópezem, kteří sebrali Štěpánkovi podání a brejk vzápětí potvrdili. Následující dva gamy ale ovládli Štěpánek a Paes, v tom čtvrtém při nich při brejkbolu stálo štěstí, když López poslal balon z ostrého úhlu do autu. Česko-indická dvojice oslavila brejk tanečkem, který pobavil zaplněnou londýnskou O2 arenu, a bylo srovnáno.

Krátce nato se opakovala tatáž situace, Štěpánek a Paes si prohráli podání a Španělé brejk potvrdili, ujali se vedení 4:2 a měli velkou šanci přiblížit se zisku druhého setu. Jenomže vzápětí si prohráli servis oni a později bylo srovnáno na 4:4.

Radek Štěpánek těžkou situaci při svém podání zvládl a za stavu 40:15 proměnil hned první gamebol. Granollers s Paesem šli podávat na udržení se v zápase. Štěpánek s Paesem ale nedali soupeřům nejmenší šanci a čistou hrou si zajistili postup do semifinále Turnaje mistrů.

Podesáté v kariéře postoupil do semifinále Turnaje mistrů ve dvouhře Roger Federer. Švýcarský obhájce titulu si zajistil postup ze skupiny B díky výhře nad Davidem Ferrrem 6:4, 7:6 a Španěla porazil i ve čtrnáctém vzájemném duelu.

Tenisový Turnaj mistrů v Londýně (dotace 5,5 milionu liber, tvrdý povrch):

Dvouhra:
Skupina B:
Federer (2-Švýc.) - Ferrer (4-Šp.) 6:4, 7:6, Del Potro (6-Arg.) - Tipsarevič (8-Srb.) 6:0, 6:4

Čtyřhra - skupina A:
Paes, Štěpánek (3-Indie/ČR) - Granollers, M. López (6-Šp.) 7:5, 6:4, B. Bryan, M. Bryan (1-USA) - Kúreší, Rojer (7-Pák./Niz.) 7:5, 6:4

Jakub Kanta, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít