Štěpánek s Paesem si na US Open zahrají ve finále čtyřhry

Český tenista Radek Štěpánek si spolu s Indem Leanderem Paesem zahraje v deblovém finále US Open. Rozhodlo o tom semifinálové vítězství nad americkými bratry Mikem a Bobem Bryanovými, které česko-indický pár přehrál po setech 3:6, 6:3 a 6:4.

Leander Paes s Radkem Štěpánkem (oba v bílém) přehráli v deblovém semifinále US Open americké bratry Bryanovy | Zdroj: Reuters

Štěpánek s Paesem si na grandslamovém americkém turnaji finálové vystoupení zopakují. Před rokem však v rozhodujícím zápase o deblový titul podlehli právě bratrům Bryanovým, tentokrát se utkají s Rakušanem Alexanderem Peyou a Brazilcem Brunem Soaresem, kteří ve druhém semifinálovém duelu přehráli Chorvata Ivana Dodiga s Brazilcem Marcelem Melem.

První sadu semifinálového klání zvládl lépe americký pár, který využitým brejkbolem z šestého gamu získal pro první část hry rozhodující náskok. Ve druhém setu bylo zlomové zaváhání Boba Bryana. Ten ztratil oba své servisy, čímž dostal své soupeře do jasné výhody. Ztracené podání sice zaznamenal také Paes, na vyrovnání utkání na 1:1 na sety to ale po výsledku 6:3 z druhé sady nic nezměnilo.

O prvním finálovém páru musel rozhodnout třetí set. V tom se Bryanovi dostali do vedení 1:0, od té chvíle však Štěpánek se svým kolegou získali pět her v řadě. Poté sice vedoucí dvojice polevila a dovolila soupeři snížit na rozdíl jediného gamu. Další zaváhání už ale Štěpánek s Paesem nedopustili, desátou hru získali pro sebe a rozhodli o svém vítězství.