Štěpánek s Paesem zůstávají na Turnaji mistrů neporaženi

Česko-indický tenisový pár Radek Štěpánek, Leander Paes zůstal i po svém třetím zápase na Turnaji mistrů neporažen. V Londýně zdolali v posledním utkání základní skupiny bratry Boba a Mika Bryanovy z USA 6:4, 6:7 a 10:7. V semifinále turnaje se utkají s indickým duem Rohann Bopanna, Maheš Bhúpathí.

Radek Štěpánek s Leandrem Paesem postoupili do semifinále Turnaje mistrů

Radek Štěpánek s Leandrem Paesem postoupili do semifinále Turnaje mistrů | Zdroj: Reuters

Světový pár číslo jedna si zápasem se Štěpánkem a Paesem připsal druhou porážku a je na pokraji vyřazení. Postup do semifinále už nemají bratři Bryanovi ve svých rukách, záleží na výsledku utkání mezi pákistánsko-nizozemskou dvojicí Ajsam Kúreší, Jean-Julien Rojer a španělským párem Marcel Granollers, Marc López.

Štěpánkovi s Paesem už v zápase s americkými dvojčaty o nic nešlo, postup do semifinále si zajistili už v předchozím utkání. Přesto v prvním setu světové jedničky drtili, po dvou brejcích byli ve vedení 4:1 a na konci první sady proměnil Radek Štěpánek hned první setbol.

Druhý set už byl mnohem vyrovnanější, Bryanovi se velmi zlepšili zejména na servise a o zisku setu musel rozhodovat až tie-break, v němž se napřed Američané ujali vedení 5:3, pak šel zase do vedení 6:5 česko-indický pár. Mečbol ale ještě dokázal smečí odvrátit Bob Bryan a následně se světovým jedničkám povedly tři míče po sobě a druhý set vyhrály.

Rozhodnout tak musel až supertie-break, který 10:7 ovládli Štěpánek s Paesem a zajistili si postup do semifinále z prvního místa ve skupině.

Tenisový Turnaj mistrů v Londýně (dotace 5,5 milionu liber, tvrdý povrch):

Dvouhra:

Skupina B:

Del Potro (6-Arg.) - Federer (2-Švýc.) 7:6 (7:3), 4:6, 6:3, Ferrer (4-Šp.) - Tipsarevič (8-Srb.) 4:6, 6:3, 6:1.

Čtyřhra:

Skupina A:

Paes, Štěpánek (3-Indie/ČR) - B. Bryan, M. Bryan (1-USA) 6:4, 6:7 (6:8), 10:7, Granollers, M. López (6-Šp.) - Kúreší, Rojer (7-Pák./Niz.) 6:4, 6:2.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít