Štěpánek si zahraje na Australian Open finále čtyřhry po boku hvězdy Bollywoodu

Petra Kvitová sice do finále Australian Open nepostoupila, ale minimálně jedno zastoupení v závěrečném zápase o titul český tenis bude mít. O pohár v mužské čtyřhře si po boku příležitostného herce z "bollywoodu" Leandera Paese zahraje Radek Štěpánek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Štěpánek na Australian Open | Foto: Jaroslav Plašil

Bollywoodský kolos vyprodukuje ročně stovky filmů, ale v žádném takovém si ještě Leander Paes nezahrál. Dva zkušení borci se domluví, a přihlásí se do grandslamového turnaje.

Tam jako žebříčkoví outsideři postupně porážejí jeden pár za druhým, až v souboji s nasazenými dvojkami prožívají těžké K.O. Ale nepřestávají věřit, tím spíš, když dostávají znamení odkudsi ze shora.

„Neměli jsme skoro šanci, ale já jsem mu říkal, že musíme vydržet, že prostě tu kvalitu máme, že naše šance přijde. Ještě nám tam přeletěly letadla, která nám daly pauzu, takže to vymyslely opravdu skvěle. Ta pauza nám pomohla a pak jsme hráli opravdu neuvěřitelně,“ okomentoval Radek Štěpánek velký obrat v utkání.

Přehrát

00:00 / 00:00

Štěpánek si zahraje na Australian Open finále čtyřhry po boku hvězdy Bollywoodu

Česko-indický pár tak na Den Austrálie porazil turnajové dvojky a třeba nedávné vítěze Masters z Londýna bělorusko-kanadskou dvojici Mirnyj-Nestor. A hvězda indického filmového plátna Leander Paes má rázem námět pro bollywoodské režiséry.

„Vím, že natáčí a přemýšlejí, kde natáčet nějaké scény, tak ho tlačím k tomu, aby to bylo v Praze. Samozřejmě to si musí rozhodnout, jak potřebují, ale jelikož vím, jak ho v Indii mají rádi, za jakou je tam hvězdu. Má olympijskou medaili, takže se nedivím, že ho ten národ miluje. Mám kolem sebe samé hvězdy a ještě má po svém boku jednu, hollywoodskou,“ naráží Radek Štěpánek na svůj tenisový dres s velkou hvězdou, kterou po boku té filmové uvidí fanoušci i ve finálovém zápase.

To budou stát žebříčkový outsideři tak jako v pravém bollywoodském příběhu na dvorci proti soupeřům nejsilnějším, turnajovým jedničkám bratrům Bryanovým ze Spojených států amerických, kteří tady v Austrálii vyhráli titul pětkrát z posledních šesti let.

„Mají za sebou neuvěřitelnou historii. Hrají spolu vlastně od kolébky. Nicméně dáme do toho všechno a chceme tu větší trofej,“ říká Radek Štěpánek, realita už totiž nevypadá tak senzačně, jak by se na první pohled mohlo zdát.

A pokud by se český tenista tentokrát dočkal na rozdíl od roku 2002, kdy hrál vedle Jiřího Nováka finále US Open, titulu, zase tak velké překvapení by to nebylo.

Dobrý singlista je vždycky znát

Pár totiž není nasazený jen proto, že je nový nebo vlastně staronový, protože už se jednou před lety dal na chvíli dohromady. Jinak Leander Paes je jedním z nejzkušenějších deblistů světa, a Radek Štěpánek ještě stále dobrým singlistou, což je ve světě deblových specialistů vždycky znát.

„Člověk z toho singlu vidí ten kurt úplně jinak. Je na tom jinak, co se týče rychlosti, jak pohybu, tak úderů co se týká returnů. Ty jsou ve čtyřhře hrozně důležité. Pokaždé, když dobrý singlista hraje čtyřhru, tak je to strašně znát,“ myslí si Radek Štěpánek, a jeho partner to umí ocenit. I česky, vzhledem k minulým deblovým zkušenostem Leandra Paese s Martinem Dammem, Davidem Riklem či Lukášem Dlouhým.

„Přesně tak,když zahrajeme dobře a když se domlouváme, tak říká:,takhle´,“ usmívá se Radek Štěpánek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme