Štěpánka těší uznání diváků i odborníků po zápase s Djokovićem

Před turnajem se chtěl kvůli zdravotním problémům odhlásit, teď je šťastný, že to neudělal. Český tenista Radek Štěpánek sice ve třetím kole Australian Open prohrál se světovou jedničkou Srbem Novakem Djokovićem, ale na centrálním kurtu si i přesto užil parádní rozlučku.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Štěpánek osvěžil Australian Open o dávno nepraktikovaný styl a získal si diváky

Radek Štěpánek osvěžil Australian Open o dávno nepraktikovaný styl a získal si diváky | Zdroj: ČTK

Ještě dlouho po zápase fanoušci a také odborníci rozebírali představení, které čtyřiatřicetiletý Radek Štěpánek a skoro o deset let mladší Novak Djoković v aréně Roda Lavera předvedli. Používali při tom slova jako „old school", tedy stará škola, klasika a podobně.

Útočný styl s častým přechodem na síť, tentokrát se tam český tenista vydal skoro sedmdesátkrát, už se totiž jen tak nevidí, a spíše než současní hráči ho předváděli borci v éře Mariána Vajdy. Slovenský trenér světové jedničky si před šatnami povídal s deblovým partnerem českého tenisty, Indem Leandrem Paesem, a oba se shodli, že to byl divácký zážitek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Přímo v Melbourne sbíral ohlasy Jaroslav Plašil

„Je radost se na to koukat, že zvládne tak ještě hrát. V takovém věku to zvládne, má i techniku. Po finále Davis Cupu má i sebevědomí, ukázal v zápase krásné momenty. Rozdíl byl jen v tom, a to se tady shoduju s Leandrem, že pokud Novak chtěl, tak zrychlil hru a to už Radek nemohl mít,“ řekl Radiožurnálu trenér Novaka Djokoviće a někdejší československý reprezentant Marián Vajda, i když měl ke hře světové jedničky občas výhrady.

Představení fanoušky strhávalo nádhernými výměnami, ale na vkus kouče bylo někdy až příliš exhibiční: „Novak někdy nohama nezabral tak, jak měl. Někdy k míčům přistupoval tak, jako kdyby si chtěl ještě zahrát. Nakonec to dobře zvládl. Pro lidi to muselo být skvělé, zápas si museli užít, na rozdíl ode mě, protože přece jen mohl Novak několikrát rozhodnout, ale nerozhodl.“

Ale asi to nebylo úplně nejjednodušší pro Novaka Djokoviće, který po utkání přiznal, že to byl zatím nejtěžší zápas. Věděl, že Radek Štěpánek má spoustu zkušeností, že jeho výkon roste ve velkých zápasech před spoustou fanoušků, že dokáže jako nikdo jiný z předních tenistů na okruhu měnit rytmus hry, a že tím pádem skoro nikdy nezahraje dva stejné údery po sobě.

O tom mluvil Djoković po zápase, který fanoušky bavil dvě a půl hodiny, a po kterém si Radek Štěpánek přes porážku 4:6, 3:6 a 5:7 mohl připadat skoro jako vítěz. „Je to pro mě ocenění mého výkonu i hry, ale samozřejmě bych byl radši, kdybych ten zápas vyhrál,“ potvrdil Štěpánek.

Jaroslav Plašil, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme