Strýcová postoupila na turnaji v Římě do osmifinále, Šafářová s Kvitovou končí

Tenistka Barbora Strýcová porazila ve 2. kole antukového turnaje v Římě britskou hráčku z kvalifikace Heather Watsonovou 6:4, 6:2 a postoupila do osmifinále. Druhé kolo naopak bylo konečnou pro Lucii Šafářovou, desátá nasazená Češka podlehla Japonce Misaki Doiové 3:6, 5:7. Dál se neprobojovala ani Petra Kvitová, která nestačila na Američanku Madison Keysovou ve dvou setech 3:6 a 4:6.

Tenistka Lucie Šafářová

Tenistka Lucie Šafářová | Zdroj: ČTK

Strýcové vůbec nevyšel úvod zápasu a po čtvrthodině s Watsonovou prohrávala 0:4 a 15:40, ale pak se nadechla k obratu. Vyhrála šest her v řadě a získala první set. Ve druhé sadě už povolila soupeřce jen dva gamy a zápas ukončila smečí.

Strýcová postoupila v Římě do 3. kola poprvé a o čtvrtfinále si zahraje s Eugenií Bouchardovou, která vyřadila německou šampionku Australian Open Angelique Kerberovou. S Kanaďankou má bilanci 1:3, poslední vzájemný duel vloni na antuce v Madridu vyhrála Strýcová.

Vítězka z Prahy Šafářová musela kvůli dešti v Římě čekat na zahájení duelu s Doiovou téměř dvě hodiny. Devětadvacetiletá Češka pak v každém setu přišla dvakrát o podání, a ačkoliv sama rovněž dokázala soupeřce vzít vždy jednou servis, další příležitosti k brejku nevyužila. První vzájemný zápas s Japonkou prohrála za hodinu a půl.

Osmifinále si v Itálii nezahraje ani turnajová pětka Kvitová, kterou přehrála Keysová. Česká tenistka tak v Římě nenavázala na svůj výkon ze Stuttgartu, kde se probojovala až do semifinále.

ČTK, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít