Strýcová přiznala zodpovědnost a tlak, ale rozhodit se nenechala

České tenistky potvrdily pozici nejlepšího týmu světa a ve Fed Cupu si zahrají už deváté semifinále v řadě. Rozhodující bod v utkání proti Španělkám v Ostravě získala Barbora Strýcová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Strýcová se raduje z vítězství | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK

Gratuluji, je to vždycky čest, ale asi ohromná zodpovědnost přidat třetí rozhodující bod…
Zodpovědnost a tlak tam je. Samozřejmě když by to bylo 1:2, tak by tam byl ještě větší. Zodpovědnost tam je, ale nesmí se to takhle brát, protože by mě semklo a nehnula bych se.

Co vám pomohlo k tomu, abyste to tak nebrala?
Samozřejmě celý tým, můj trenér tady byl, což mi hodně pomohlo. A diváci byli úžasní, hodně mě hnali dopředu, já jsem si od nich brala jen pozitivní energii. Bylo to prostě skvělé, bez nich by to bylo horší.

Přehrát

00:00 / 00:00

Barbora Strýcová vybojovala ve Fed Cupu rozhodující bod v utkání proti Španělkám

Dovedla byste si představit finále v Ostravě?
Určitě, protože diváci jsou fakt perfektní a fandí tak, jak se má. Klidně bych si tady dokázala představit finále, ale to je hrozně daleko.

Teď vás pravděpodobně čeká další zápas v Americe…
Američani vedou 2:0, ale když to takhle bude, tak to tak musíme vzít. Bude to samozřejmě náročné i v tom našem programu, ale tak to je a my Fed Cup hrajeme rádi a uvidíme.

Je to největší výzva? Teoreticky je možné, že přijdou sestry Williamsovy…
U nich se nikdy neví, a jestli tam přijdou, tak přijdou. My se budeme snažit dělat maximum, abychom zápas vyhráli, ale to je hrozně daleko. Budeme bojovat.

Teď máte docela nabitý program. Hned následující týden váš čeká turnaj v Kataru…
Hraju v úterý a přiletím v pondělí večer, takže to bude náročné. Ale takový je tenis, taková je sezona, takže servítky se neberou a já se budu snažit připravit co nejlíp.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme