Sukovou nepřijali do tenisové síně slávy, novináři byli proti

Helenu Sukovou nepřijali do tenisové Síně slávy v americkém Newportu, ačkoli byla v předběžném výběru. Vítězka čtrnácti grandslamových titulů v ženské a smíšené čtyřhře nakonec neprošla výběrem novinářského hlasování. Totéž se přihodilo wimbledonskému šampionovi Michaelu Stichovi z Německa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Helena Suková popsala, jak často se vrací k tenisu | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

Z trojice nominovaných v kategorii bývalých hráčů tak do Síně slávy 13. července vstoupí jen Švýcarka českého a slovenského původu, patnáctinásobná grandslamová šampionka Martina Hingisová.

V kategorii takzvaných přispěvatelů do Síně slávy vstoupí Cliff Drysdale, Charlie Pasarell a Ion Tiriac. Přijetí bývalé australské tenistky Thelmy Coyneové-Longové bylo oznámeno v lednu.

Osmačtyřicetiletá Suková vyhrála devět grandslamových turnajů v ženské čtyřhře a pět ve smíšené. Ve dvouhře vyhrála deset turnajů a dvakrát postoupila do finále Australian Open i US Open.

Na olympijských turnajích v Soulu 1988 a Atlantě 1996 získala stříbrnou medaili ve čtyřhře. V 80. letech získala čtyři tituly pro Československo ve Fed Cupu.

V tenisové Síni slávy zůstává sedm bývalých českých tenistů a tenistek: Jaroslav Drobný, Ivan Lendl, Jan Kodeš, Hana Mandlíková, Martina Navrátilová a Jana Novotná.

Jan Kaliba, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme