Světem tenisu otřásá korupční aféra. Sázkaři chtěli ovlivnit i utkání Djokoviće

Až dvě stě tisíc dolarů jsou ochotni zaplatit podvodníci hvězdám světového tenisu za ovlivnění zápasu. Tuto částku zmínil nejlepší tenista světa Novak Djoković. Jeho nejbližším spolupracovníkům prý před více než osmi lety sumu nabídli, nikdo ji ovšem nepřijal. Světová jednička ale svůj sport i přes informace a zatím nezveřejněné dokumenty stanice BBC brání.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novak Djoković

Novak Djoković | Zdroj: Reuters

„Bohužel se říká, že se v té době něco dělo. Nějací lidé se kolem nás pohybovali, ale musím říct, že za posledních šest sedm let jsem už o ničem neslyšel. Já osobně jsem nikdy nebyl přímo osloven,“ říká Novak Djoković, že v tenisu není prostor pro takovéto praktiky.

I on prý dostal od podvodníků nabídku, a znovu nutno podotknout, že nepřímo. O době kolem roku 2007 nabídky přicházely, ale tenisté většinou odolali. Výjimky ovšem existovaly.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nejlepší český tenista Tomáš Berdych o aféře příliš informací nemá a čeká, jak rozsáhlá bude

Pro sport džentlmenů, jak se tenisu přezdívá, byl z tohoto pohledu zlomem skandál kolem Rusa Nikolaje Davyděnka.

Ten v roce 2007 jako obhájce titulu vzdal na turnaji v Sopotech ve třetím setu Argentinci Vassallovi Arguellovi, na kterého byly proti favoritovi vsazeny nehorázné sumy.

Davyděnko byl sice obvinění ze strany ATP zbaven, jeho pověst ale byla zásadně pošramocena, a to i kvůli tomu, že vyšetřovatelé nemohli zkontrolovat telefonáty ruského tenisty.

Šestnáct elitních tenistů v posledních deseti letech čelilo podezření z falšování výsledků. Podle zprávy BBC jde také o grandslamové vítěze. Britská stanice ale konkrétní jména nezveřejnila. Ani neuvedla, jestli jde o šampiony ze singlu, deblu nebo mixu.

Vrcholoví tenisté ATP byli podezřelí z ovlivňování zápasů, tvrdí BBC

Číst článek

O kauze se teď mluví také na grandslamovém Australian Open, ale zatím to jsou spíš jenom otázky, což potvrdil i nejlepší český tenista Tomáš Berdych.

„Těžko říct, o co jde. Jedinou informaci, kterou mám, je ta, že se kauza týká případů z minulosti. Vůbec nevím, co z toho dál může být, co to je za zprávu a jak rozsáhlé to může být,“ netroufá si odhadovat Berdych.

A co se týče vyjádření sázkařských společností, tiskový mluvčí jedné z největších v tuzemsku Petr Šrain napsal v SMS zprávě: „Společnost s ohledem na příliš obecné a nekonkrétní informace, které jsou ke kauze zatím k dispozici, nechce věc v tuto chvíli komentovat.“

Štěpán Pokorný, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme