Švýcarsko - Česko 1:1. Plíšková nedokázala navázat na výhru Strýcové

Po prvním dnu semifinálového utkání Fed Cupu mezi Švýcarskem a Českem je stav nerozhodný 1:1. První bod sice přinesla do kabiny po suverénním výkonu nad Timeou Bacsinszkou Barbora Strýcová, pak ale Karolína Plíšková množstvím nevynucených chyby darovala vítězství 129. hráčce světa Golubicové.

O druhý bod bojuje Karolína Plíšková

O druhý bod bojuje Karolína Plíšková | Zdroj: ČTK

Čerstvě třicetiletá Barbora Strýcová odehrála své nejlepší fedcupové utkání v kariéře. Navíc poprvé dokázala vyhrát zahajovací utkání mimo ČR. Proti švýcarské jedničce a sedmnácté hráčce světa Timee Bacsinzské si za hodinu a pět minut zlepšila bilanci vzájemných zápasů na 4:0, navíc po suverénním výkonu.

V úvodní sadě proti nedala plzeňská rodačka Švýcarce žádnou šanci a ovládla ji za 29 minut 6:0 a také v druhém setu vedla 3:0 a zdálo se, že si míří pro snadnou výhru.

Bacsinszká ale pak zlepšila hru, získala první hru dvě hry a při podání Strýcové se dostala do vedení 30-0. Česká tenistka ale dál hrála sebejistě a zápas dovedla do rychlého konce.

Strýcová čekala dlouhý zápas, Bacsinszkou porazila za hodinu a jednoznačně

V druhé dvouhře nastoupila z pozice favoritky Karolína Plíšková proti domácí Viktoriji Golubicové, které patří až 129. místo světového žebříčku. Proti soupeřce, kterou téměř nezná, nasbírala lounská tenistka v prvním setu 18 nevynucených chyb, ale držel ji servis. Během 35 minut dokázala využít také své jediné dva brejkboly a vyhrála 6:3.

I ve druhém setu se lounská tenistka dostala do výhody a vedla 4:2, pak ji ale přestalo držet podání a po hodině dovolila Golubicové využít rovnou dva brejkboly. Díky nim tenistka z druhé stovky žebříčku vyrovnala na 1:1 na sety.

V rozhodujícím setu pokračovala herní krize české jedničky. Sice během zápasu nastřílela 18 es, ale příliš často dělala až nepochopitelné chyby, kterými doprovodila Viktorii Golubicovou k největšímu vítězství kariéry. Celkem udělala 57 nevynucených chyb a pouhých 35 vítězných míčů.

Běhavá Švýcarka vyhrála 3:6 a dvakrát 6:4. Vyrovnala tak stavu utkání na 1:1.