Švýcarští tenisté překvapili nasazením nováčka Laaksonena do úvodních dvouher

Stanislas Wawrinka je při neúčasti Rogera Federera největší oporou Švýcarů v boji prvního kola Davisova poháru proti obhájcům titulu z České republiky. S tím se tak nějak počítalo. Už méně s tím, že týmovou dvojkou Švýcarů pro páteční dvouhry je nejmladší člen sestavy - dvacetiletý rodák z Finska Henri Laaksonen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenisté Henri Laaksonen a Tomáš Berdych po losu v Ženevě | Zdroj: ČTK

"Nečekal jsem to, dali šanci mladému hráči, který se v loňské sezóně hodně zlepšil. Myslím, že pro Tomáše to bude spíš tréninkový zápas, který by měl zvládnout a ušetřit nějaké síly na důležitější dny jako je sobota a neděle," řekl po losu nehrající kapitán českého týmu Jaroslav Navrátil.

Rodák z finské Lohji Henri Laaksonen je 289. hráčem v žebříčku ATP, s žádným z českých reprezentantů se dosud neutkal a v Davis Cupu má na kontě jediný duel.

"Je to Davis Cup, tam se nepočítá, kdo je kde na žebříčku, to už známe z loňské sezony. Ale Tomáš je velký profesionál a tohoto hráče nepodcení. Formu z Australian Open mu zůstala a myslím, že bude chtít být co nejdřív z kurtu pryč s bodem," je přesvědčený Navrátil.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nováčkovi ve švýcarském týmu mluvil Jaroslav Plašil s Jaroslavem Navrátilem a Tomášem Berdychem

"Párkrát jsem ho viděl přes týden, když jsme se střídali na tréninku. Těch nových tváří je na túře čím dál tím víc, ale člověk se musí soustředit sám na sebe a na svůj výkon," má jasno Tomáš Berdych, který nastoupí proti Laaksonenovi ve druhé páteční dvouhře.

"Vybírali ze tří hráčů a zvolili nováčka, určitě k tomu mají nějaký důvod, nezvolili by jen tak někoho. Budu se snažit předvést to nejlepší, tak uvidíme," říká šestý hráč světa.

Alena Benešová, Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme