Teď převažuje únava, uvedla po čtvrtfinále Wimbledonu Kvitová

Petru Kvitovou nepřestává obtěžovat zranění stehenního svalu a ještě minimálně jeden zápas ve Wimbledonu se s tím musí česká tenistka vypořádat. Po vydřeném vítězství po setech 6:3, 6:7 a 6:2 nad Bulharkou Pironkovovou si totiž stejně jako loni zahraje v All England Clubu semifinále.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová oslavuje jeden z povedených úderů ve čtvrtfinále Wimbledonu | Zdroj: ČTK

Petro, co teď převažuje – radost, bolest, únava?

Teď jasně převažuje únava. Bolest ještě necítím, protože mám v sobě ještě asi prášky, které účinkují. A samozřejmě jsem i strašně ráda. Po zápase jsem byla hrozně happy, to už trošku opadlo a padla na mě únava. Možná tak nevypadám, ale jsem šťastná, že jsem zase v semifinále.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petru Kvitovou vyzpovídal po vítězném wimbledonském čtvrtfinále reportér Jaroslav Plašil

Jste šťastná i proto, že jste si ten zápas vybojovala? Na rozdíl třeba od těch předchozích, které jste zvládala snadno…

Určitě si myslím, že to bylo pro mě hrozně důležité mít už takový zápas, který, i když to třeba nešlo ve druhém setu, že jsem ho vybojovala. A jsem za to strašně ráda, protože zápasy předtím, to bylo na jednu bránu. Jsem samozřejmě ráda, že jsem hrála v těch zápasech předtím dobře, ale tohle je pro mě také důležitý zápas.

Petro, jak moc těžké bylo koncentrovat se na ten třetí set? Protože v závěru druhého tam bylo hned několik problémů – od Vaší možné nervozity, i třeba přes chybu sudího, která by se na takovémto turnaji stávat neměla. Jak těžké bylo se s tímto poprat?

Já jsem v tom tie-breaku měla navrch, měla jsem nějakých 4:1. Nevím, co se stalo. Určitě jsem byla nervózní, moc jsem si asi nevěřila, ale je pravda, že dvakrát po sobě tam špatně zahlásila rozhodčí a kdo ví, jak by to dopadlo. Ale s tím se člověk musí poprat! Musím se přiznat, že míček potom jsem už na to nemyslela.

Jste stejně jako loni v semifinále. Dá se říct, které z těch dvou semifinálových účastí si ceníte víc?

To je hrozně těžké říct. Samozřejmě loni to bylo překvapení pro všechny, byla jsem hrozně, hrozně ráda. Teď jsem v jiném postavení. Samozřejmě si toho cením taky hodně, protože v tom postavení, v jakém jsem, všichni o mně říkali, že můžu jít daleko, tak jsem to zvládla po psychické stránce. Myslím, že cenné je oboje.

Jaroslav Plašil, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme