Tenis hrát umím, ujišťuje před prvním kolem Fed Cupu Kvitová

Český tenis má v první světové desítce dvě jména. Tomáše Berdycha a Petru Kvitovou. Zatímco rodák z Valašského Meziříčí výsledkově od posledního US Open potvrzuje svou příslušnost k top ten, Petra Kvitová se trápí. Od mezinárodního mistrovství Spojených států, tedy US Open, které se hrálo na přelomu srpna a září, nedokázala vyhrát na okruhu WTA dva zápasy v řadě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová bojuje ve finále Fed Cupu proti Srbce Ivanovičové | Foto: David Kubíček

Když Petra Kvitová vypadla ve druhém kole Australian Open, slíbila, že chvíli teď nebude číst internet a na svůj facebookový profil umístila poděkování fanouškům se vzkazem, že se vrátí silnější. A jak vidno, první část svého slibu splnila.

„Články na netu jsem vůbec nečetla, takže vůbec nevím, co probíhalo po Austrálii. Ale myslím, že každý si na tom, že se nedaří, něco najde…“

S druhou částí slibu je to o něco složitější. Kýžený výsledkový průlom nepřišel ani minulý týden v Paříži, kde česká singlová jednička skončila na raketě teprve devatenáctileté Francouzky Mladenovicové, tehdy až 87. hráčky světa.

Přehrát

00:00 / 00:00

Krize Petry Kvitové není ničím neobvyklým, zastávají se jí i spoluhráčky

„Kazím docela hodně míčů. Je to sice moje hra, ale je to teď bohužel na druhé straně, kdy zkažených míčů je víc než těch vítězných. Nejde to teď tak, jak bych chtěla, ale chce to čas, nějaký ten měsíc, pak to snad bude dobré.“

Výrazný výsledkový i herní propad není ale v ženském tenisu něčím ojedinělým. Podobným osudem si prošly v minulosti například někdejší srbské světové jedničky Ana Ivanovičová s Jelenou Jankovičovou. A svou spoluhráčku z týmu brání i Lucie Šafářová.

„Myslím, že to celé zbytečně moc rozebíráte. Petra je výborná hráčka a to, že se občas něco nepovede, je ve sportu obecně úplně normální. Ve Fed Cupu hraje přece vždycky výborně! A naposledy, co si pamatuju, na tom byla ve finále zdravotně špatně, a stejně zahrála výborné utkání. Od toho jsou týmové soutěže, že je nás tam víc.“

I Petra Kvitová, která stále zůstává hlavní českou zbraní pro nadcházející fedcupový duel s Austrálií, se snaží do budoucnosti dívat pozitivně.

„Změna kondičního trenéra byla důležitá, teď už to opravdu chce jen čas. Vím, že tenis hrát umím a věřím, že ho zase budu umět hrát líp a přijdou nějaké výsledky. Ten čas přijde,“ slibuje Petra Kvitová.

Radim Sajbot, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme