Tenis si teď užívám jako nikdy, říká Berdych před zápasem s Djokovičem

Čtyři schůdky už zdolal, tři mu ještě zbývají. Jenže začínají být vysoké, a k tomu ještě pořádně kluzké. I tak by se dala možná popsat cesta Tomáše Berdycha za vysněným grandslamovým titulem, která teď v podstatě začíná. Český tenista je sice už ve čtvrtfinále Australian Open, ale aby trofej vybojoval, potřebuje zdolat tři momentálně nejlepší tenisty na světě. A hned na úvod toho úplně nejlepšího.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych na Australian Open

Tomáš Berdych na Australian Open | Zdroj: ČTK

V melbournském hotelu Crown je největší kasino na jižní polokouli a občas se tam scházejí ti nejlepší hráči pokeru. Teď v době Australian Open tam bydlí i špičkoví tenisté, kteří rozhodně kamennou tvář nemají. A klidně "vyloží své karty" na stůl.

„Teď si tenis užívám asi nejvíc, jak jsem si ho kdy užíval. Mám z čeho vybírat, abych mohl říct, jestli to tehdy bylo takové nebo makové a jestli už mám nějaké období za sebou. Doufám, že to, jak si tenis užívám teď, bude vidět i na hře,“ říká Tomáš Berdych a nemá důvod blafovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáše Berdycha prý tenis v současnosti baví jako nikdy předtím

V 27 letech sice ještě nemusí brát současné Australian Open jako svůj poslední pokus vyhrát grandslamový turnaj, ale přesto teď zřejmě cítí větší šanci než jindy. A také proto se prý víc než kdy před tím snaží a snažil mimo kurt.

„Jedu s ním už sedmou přípravu a ještě jsem nezažil, aby takhle moc chtěl, jak nastoupil do aktuální přípravy. Bez odpočinku a po spoustě společenských akcí a všem, co se vloni povedlo. Chvílemi jsem si i říkal, že chce až moc. Překvapilo mě, že ani neremcá, naopak si ještě sám přidával. Běhali jsme třeba sedmdesát padesátek s desetivteřinovou pauzou, a jeho napadlo, že posledních pět si dáme bez pauzy,“ vypráví kondiční kouč Tomáše Berdycha David Vydra.

Myslí si, že by teď český tenista neměl mít problém s tím vydržet pět setů na kurtu s Novakem Djokovičem, kdyby na to došlo.

„Myslím, že ano, člověk si může věřit, že na to má, a pak jezdí. Nebojí se dlouhých výměn a věří, že to vydrží,“ věří David Vydra, který si ale nemyslí, že je na tom teď Tomáš Berdych nejlépe - jednak se snaží být stále nespokojený, a pak také, bylo by podle něj chybou cítit se ideálně už před vrcholem.

Novak Djokovič na Australian Open | Foto: Reuters

„Když teď říkám, že mu něco chybí, s Djokovičem mu to chybět nebude. Tomáš je ten typ, který se uvolní, když má proti sobě těžké soupeře. Neříkám, že je to teď ono, ale věřím, že s Djokovičem to ono bude,“ vysvětluje David Vydra, který pochopitelně ví, že se Tomáši Berdychovi nemusí podařit na Novaka Djokoviče vyzrát. Ale nemá strach, že by český tenista ztratil motivaci a chuť ještě o něco bojovat.

„Všechno je běh na dlouhou trať. Tomáš je teď v progresu, po šesti letech se dostal na nějakou úroveň a v té musí vydržet trénovat. Jestli je to tenis, nebo kondice, to je úplně jedno. Když to nějakou dobu vydrží, zvedne ho to,“ myslí si David Vydra.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme