Tenis teď beru jen jako nádhernou zábavu, usmívá se Hingisová

Ani jeden set neztratily ve svých zápasech na tenisovém Australian Open slavné Martiny Navrátilová a Hingisová. A protože hrají obě bývalé světové jedničky spolu, mohly se v každém ze svých duelů v dámském veteránském turnaji radovat z výhry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Hingisová | Foto: David Kubíček

„Líbila se mi Martina Hingis, jak hraje, a teď s ní hraju, tak to aspoň vidím ze stejné strany sítě,“ pochvaluje si Martina Navrátilová, jak kvalitní spoluhráčku vedle sebe má.

Není se co divit, dvaatřicetiletá Martina Hingisová je tak trochu jiná kategorie. Přestože už se dávno definitivně rozhodla ženský okruh WTA opustit, svou výkonností patří spíše stále tam, a možná by se sama divila, na jaké umístění by to ještě stačilo.

„Letos už mi bude třiatřicet, na tenis se dívám jako na nádhernou zábavu, trénuju s mladými děvčaty na akademii. Teď musí právě mladé jít do toho, já už mám kariéru a comeback za sebou, myslím, že na všechno je svůj čas,“ říká Martina Hingisová, která teď poráží své starší soupeřky a radí několika mladším.

Přehrát

00:00 / 00:00

Martina Hingisová si teď tenis užívá a bere ho jako nádhernou zábavu

Kromě mnoha jiných činností je totiž také trenérkou a pár svých svěřenců sledovala i teď během juniorky Australian Open.

„Nejsem s nimi dvaapadesát týdnů v roce, jenom nějaký čas. A ambice? Dvě tři holky mají šanci dostat se do desítky a pak se uvidí, kam dál, to už je o jejich vůli. Tři holky tady vyhrály první kolo, poprvé tu hrály v hlavní soutěži, to byl úspěch, který mě samozřejmě potěšil. Byla jsem s nimi poprvé i na turnajích a v Dubaji si jedna z nich zahrála finále,“ těší Martinu Hingisovou.

„A co kladu mladým hráčkám na srdce, aby byly úspěšné? To je tajemství!“ chrání si své tajemství Martina Hingisová, bývalá světová jednička a vítězka pěti grandslamových turnajů v ženské dvouhře, která by v budoucnu ráda z čestné lóže sledovala podobný triumf svého svěřence - a nezáleží ani tak na tom, jestli to bude právě tady na Australian Open, kde se Čechošvýcarce dařilo vůbec nejvíc.

„Samozřejmě, že bych se ráda dívala na nějaké finále. Moc ráda!“ přeje si Martina Hingisová.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme