Tenisová kariéra Rogera Federera je bohatší o další rekord

Švýcarský tenista už drží mnoho rekordů a teď v Londýně k nim přidal další. Na Turnaji mistrů vyhrál už po čtyřicáté, a o jedno zápasové vítězství tak překonal Ivana Lendla.

Roger Federer na Turnaji mistrů v Londýně

Roger Federer na Turnaji mistrů v Londýně | Zdroj: Reuters

Podle jedné z odborných analýz lidem zabíralo nakupování módy v roce 2002 sedmkrát méně času než teď. Porážet Rogera Federera na Turnaji mistrů je od zmíněného roku zhruba stále stejně obtížné. Za deset let je totiž mnohem víc těch, kterým se to nepovedlo, a jméno toho prvního poraženého si Švýcar dobře pamatuje.

„Hm, myslím, že to byl Juan Carlos Ferrero v Šanghaji. Byl to hráč stejné věkové kategorie, ta skupina byla tehdy zajímavá, byl tam i Jiří Novák.“

00:00 / 00:00

Roger Federer překonal další tenisový rekord

Tehdy jednadvacetiletého Švýcara zastavil až v semifinále Australan Lleyton Hewitt, o jeden i dva roky později v Houstnu už nikdo a až v Šanghaji 2005 dokázal v té době už dávno světovou jedničku Rogera Federera opět někdo porazit. Byl to Argentinec David Nalbandian a bylo to ve finále.

Jenom v letech 2008 a 2009 zdolali Federera na Turnaji mistrů dva tenisté. Od té doby už se to pro změnu nepovedlo žádnému. Poslední hladké vítězství nad Srbem Jankem Tipsarvičem 6:3, 6:1 bylo pro Švýcara už jedenáctým v řadě.

„Jsem šťastný, za to, co jsem předvedl, jsem moc spokojený s úrovní hry, vždyť Janko je dobrý hráč,“ prohlásil Roger Federer po svém čtyřicátém vítězství na Turnaji mistrů. Tenistů, které Švýcar zdolával i před deseti lety, už moc nehraje, v první dvacítce světového žebříčku takový není žádný. On v jednatřiceti může pomýšlet ještě na další rekordy.

Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít