Tenisové AO: Číňan Wu Ti na sebe strhl pozornost, i když vypadl v 1. kole

Nemusel uhrát ani gem a popularitu už měl předem zaručenou. Jednadvacetiletý Wu Ti se stal prvním Číňanem v takzvané open éře profesionálního tenisu, který si zahrál v hlavní soutěži grandslamového turnaje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Číňan Wu Ti na Australian Open | Zdroj: Reuters

Nebývá zvykem, aby novináři sportovci na tiskové konferenci tleskali, dělají to vzácně. Jen když zažijí něco mimořádného. Wu Ti žádný výjimečný tenis nepředvedl, ale sklízí obdiv za to, že je z Číny.

Ta měla totiž až doteď na grandslamových turnajích pouze ženy včetně té nejlepší Li Na, ale 15. ledna se všechno mění, až je z toho mladý sportovec, i kvůli tomu, že o svém primátu v posledních hodinách často slýchá, trochu nervózní.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mladý Číňan Wu Ti zažil na Australian Open velkou premiéru

To Wu Ti přiznává, přestože se mu snažila právě od nervozity pomoci nejslavnější čínská tenistka a grandslamová vítězka Li Na. Ne že by šla s krajanem trénovat před utkáním forhend, ale večer před zápasem ho prý podpořila krátkou zprávou. Radila mu - nebuď nervózní, nemysli na tenis a běž normálně spát, říká Wu Ti, který má u sebe během rozhovoru s novináři překladatele.

Na některé odpovědi si troufá sám, třeba když mluví o tom, jak si premiéru užíval - prý každý úder, každý bod své velké premiéry.

„Jsem opravdu šťastný, akorát, že jsem prohrál,“ rozesmál se stejně jako po každé své odpovědi nebo otázce novináře Wu Ti, první Číňan v hlavní soutěži mužské dvouhry v takzvané open éře, který bude mít u své premiéry zapsanou porážku 1:3 na sety od Chorvata Ivana Dodiga.

Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme