Tenisové US Open opustil loňský vítěz mužského singlu, Brit Andy Murray

Obhájce loňského titulu z US Open a také wimbledonský vítěz Andy Murray opouští předčasně New York. Britský tenista se dostal jen do čtvrtfinále, kde ho zastavil nečekaný postrach favoritů Stanislas Wawrinka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andy Murray během zápasu s Wawrinkou | Zdroj: Reuters

Tento projev si britský herec Sean Connery určitě nepřijel do New Yorku poslechnout. Loni tady i s dalším sirem a tehdy ještě trenérem fotbalového Manchesteru United Alexem Fergusonem sledoval vítězné tažení krajana Andyho Murrayho. A teď vidí stejného borce třískat raketou a opouštět zklamaně dvorec po prohraném čtvrtfinále.

Ale jako jeden z představitelů Jamse Bonda na této skutečnosti nemohl vidět nějakou nespravedlnost. Švýcar Stanislas Wawrinka porazil obhájce titulu zaslouženě, dokonce až nečekaně hladce 3:0 na sety. A jen potvrdil, že předchozí výhra nad Tomášem Berdychem nebyla žádným dílem náhody.

Přehrát

00:00 / 00:00

Andy Murray svůj loňský úspěch z US Open nezopakuje

Andy Murray byl v roli úřadujícího šampiona úplně poprvé v kariéře, ale nemyslí si, že by ho právě tato pozice dostala do úzkých. Prý možná na začátku turnaje cítil větší nervozitu, ale teď to prý jeho mysl nijak nezatěžovalo.

„Ne, to si nemyslím. Ještě bych to chápal, kdyby se to stalo na začátku turnaje, to by mohl být tento případ. Myslím si, že to mělo nulový vliv na tento prohraný zápas. Byl to můj pátý mač na turnaji, takže není důvod myslet si něco takového. Ale byla to pro mě nová zkušenost, něco, co bylo dobré zažít, a já se z toho všeho musím poučit pro příště,“ říká Andy Murray.

Tomu se bude minimálně do příštího Wimbledonu v tomto směru určitě dýchat lépe. Větší tlak mohou cítit hlavně Srb Novak Djoković a Španěl Rafael Nadal, kteří budou podle všeho soupeřit o pozici světové jedničky. A Brit, pokud budou všichni zdraví, bude spíš tím číhajícím třetím vzadu. Ostatně, on ani nemá přehnaná očekávání.

Wawrinka měl parádní údery, říká Murray

„Myslet si, že můžu každý grandslam vyhrát nebo v něm být ve finále? Nevím, to je hodně těžké teď v té konkurenci, která tu je. Spíš mě mrzí to, že poslední dva tři roky jsem hrál svůj nejlepší tenis, a teď jsem to neukázal. To, jak jsem teď ztrácel sety, to je pro mě zklamání, tak doufám, že to zase půjde dobrým směrem dál. Je to škoda, když to šlo v posledních letech tak dobře, že se to právě teď pro mě sešlo tak špatně.“

„On se chytil šance, měl parádní údery, extrémně dobře prohazoval, spoustu důležitých míčků zahrál na lajnu, dobře podával, hrál velký zápas,“ pochválil Andy Murray Stanislase Wawrinku, který je teď na US Open velkým postrachem favoritů.

A to hodně nečekaným. Vždyť tento Švýcar byl ještě nedávno zraněný a v prvním kole při nepříznivém vývoji zápasu s Radkem Štěpánkem mlátil raketou, podobně jako teď poražený obhájce titulu.

Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme