Tenisovému duu H+H nahání na Turnaji mistryň hrůzu systém NO AD

České tenistky Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká si zahrají o postup do finále na Turnaji mistryň. Své americké soupeřky dobře znají, stejně jako anglickou zkratku NO AD, která jim před dnešním zápasem v Istanbulu nahání hrůzu. V jinak komfortním prostředí je totiž může dostat do pořádně nekomfortní situace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlaváčková (vlevo) měla stejně jako Hradecká z medaile velkou radost | Zdroj: ČTK

„Na turnaji se nám ještě nestalo, že bychom měly každá osobního řidiče s autem, z toho je člověk občas trochu nesvůj, ale dá se na to zvyknout,“ usmívají se Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou.

Na trénink dostanou asistenta, který jim vozí míčky a stará se, aby jim nic nechybělo. Řidiče, který je přepravuje z hotelu do haly, mají pouze pro sebe. Ale o co komfortněji se mohou tenistky cítit během pobytu v Istanbulu, o to větší nepohodlí jim připravil systém, kterým se deblové zápasy na Turnaji mistryň hrají.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tenistkám Lucii Hradecké a Andree Hlaváčkové systém 'no ad' nevyhovuje, na Turnaji mistryň se s ním ale musí poprat

Za stavu 1:1 na sety o vítězi rozhoduje supertiebreak, a nikoli další sada. A navíc, každý gem má označení NO AD. Anglická zkratka slov ‚no advantage‘ znamená, že se za případné shody hraje pouze jediný míček. Žádné výhody a nevýhody.

Sice nejde o žádnou velkou novinku, takto se běžně počítá skóre v soutěžích smíšených párů a také deblistky ho z menších turnajů znají. Prestižnímu podniku by ale mnohem víc slušel klasický model používaný na grandslamech, myslí si kouč Lucie Hradecké Jiří Fencl.

„Ne že by tu byl někdo nekvalitní, ale na třetím setu, shodách a výhodách se projeví, kdo je na tom opravdu dobře.“

Navíc na systém NO AD české tenistky nemají úplně nejlepší vzpomínky. A jako na potvoru si ho před pár měsíci vyzkoušely zrovna proti dnešním soupeřkám Američankám Liezel Huberové a Lise Raymondové.

„V New Havenu jsme s nimi druhý set prohrály 0:6, a bylo to šest ‚no adů‘, tak se fakt těšíme… Až to začne odsýpat, víte, co nás čeká. Říkaly jsme si, že už musíme začít hrát, a zase nic… bylo to strašné,“ smějí se hodně hořké vzpomínce Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková, které se budou v semifinále Turnaje mistryň snažit o podstatně lepší výsledek.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme