Tenisoví fanoušci dorazí i do Moskvy v hokejových dresech

Oba týmy si vzájemně vyměňují komplimenty a jeden druhému předhazují roli favoritů. Tak to teď vypadá v Moskvě před finálovým zápasem tenisového Fed Cupu po sportovní stránce. Z České republiky se vypraví do tamní olympijské haly několik stovek fanoušků a někteří místní obyvatelé jsou z toho lehce vyděšeni. Myslí si, že Rusky kvůli tomu ztratí výhodu domácího prostředí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci na Staroměstském náměstí, sledují mistrovství světa v ledním hokeji. | Foto: Filip Jandourek

Vstupenky v přepočtu od tří set do tří tisíc korun nemizí z pokladen nijak závratnou rychlostí, v melancholicky laděném sychravém dni se lidé v okolí moskevské olympijské haly mnohem víc zajímají o zlevněné knihy, textil nebo nejrůznější divadelní představení. Ale vše se může změnit.

Někteří zdejší novináři mobilizují přiznivce ruského týmu a varují, že z Česka dorazí na finále Fed Cupu tisícovka hokejových fanoušků.

Přehrát

00:00 / 00:00

V okolí moskevské olympijské haly natáčel Jaroslav Plašil

"No nevím, proč tisíc, vím, že si zarezervovali 600 lístků. Uvidíme, ale vím, že Češi byli vždycky věrnými fanoušky svého týmu," diví se těmto zprávám šéf ruského fedcupového týmu Šamil Tarpiščev.

Někteří zástupci starší generace ruských novinářů připomínají československo-sovětskou rivalitu ještě z doby těsně po invazi armád Varšavské smlouvy. Na Petru Pálovi, kapitánovi českých tenistek, pak vyzvídají, jestli si hokejoví fanoušci z dříve okupovaného území přivezou nevraživou náladu do Moskvy.

"Jezdí vždycky a mívají hokejové dresy, i když hrajeme třeba ve Španělsku, kde hokej ani neznají," uvádí vše na pravou míru Petr Pála.

Tím ale neříká, že nebude atmosféra v hledišti bouřlivá. I pár desítek tenisových fanoušků vytváří velmi hlučnou kulisu, tím spíš, když jich přiletí zmíněných šest stovek. Takže i písně v okolí olympijského paláce budou zřejmě trochu jiné než populární ruské, které tam znějí obvykle.

Pokud by po některém z finálových duelů zněl i oblíbený Vysoký jalovec, může to znamenat, že se týmu kolem Petry Kvitové splnilo přání: "Získat ten pohár a dovést ho domů do Česka, protože tam dlouho nebyl."

Jaroslav Plašil, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme