Tenisovou legendu Navrátilovou trápí výsledky Kvitové

Jako tenistka byla zvyklá vyhrávat útokem, a tak ji teď těší, že mezi semifinalistkami Australian Open nevidí žádnou obranářku. I když jedno jméno tam Martině Navrátilové schází. Před rokem věštila, že se budou na trůně střídat Běloruska Viktoria Azarenková s Češkou Petrou Kvitovou, jenže té se v posledních měsících tolik nedaří.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ája Vrzáňová a Martina Navrátilová | Foto: Miroslav Konvalina

„Nevím, co je s ní, opravdu, já když ji vidím… skoro se rozbrečela za stavu 5:5. Ano, publikum nebylo fér, to je jasné, a myslím, že ona je taková citlivka jako já, to ji vadilo, to se nedivím, ale stejně, má být připravená, ty holky jsou dobré, zadarmo vám nic nedají,“ vrací se Martina Navrátilová k zápasu Petry Kvitové s Britkou Robsonovou, po kterém česká tenistka předčasně opouštěla Australian Open.

„Přitom bojuje, to zase ne že ne, ale většinou spíš proti hráčce, která je lepší. Připadá mi, že když hraje se slabší hráčkou, skoro se stydí, že by s ní měla bojovat. Docela ráda bych se jí na to zeptala. Je to totiž škoda, talent má, to víme, ale zdálo se mi, že před pár lety byla trochu rychlejší,“ krčí rameny Martina Navrátilová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tenisová legenda Martina Navrátilová přemýšlí, jak by pomohla Petře Kvitové, která je v herní krizi

„Pokud chcete hrát nahoře, musíte být rychlí. Maria Šarapovová třeba má fantastické údery, ale co by jí to bylo platné, kdyby se tam nedostala včas. Pohybuje se líp a taky hraje líp. Fyzička je hodně důležitá, pokud si věříte, že máte na to, dostat se k míčku včas, mentálně to taky zvládáte jinak.“

Martina Navrátilová se jako televizní komentátorka snaží být nestranná, ale pro Petru Kvitovou má slabost, a tak přemýšlí, jak by teď české tenistce pomohla.

„Petře fandím, to je jasné. Je to Češka, navíc taky hraje levačkou a útočnější tenis, jako jsem to dělávala já. Líbí se mi to. Musím za ní zajít, myslím, že sama by se mě nezeptala, tak snad ji někde najdu,“ říká Martina Navrátilová.

V poslední době ji naopak potěšily týmové úspěchy českého tenisu, a to včetně stylu, kterým si hrdina daviscupového finále Radek Štěpánek došel pro výhru nad favorizovaným Španělem Almagrem v rozhodujícím pátém zápase.

„Rozbrečela jsem se, bylo to fantastické, i publikum, vynikající atmosféra. Radek hrál vynikající tenis, byl to pro něj životní zápas. Moc jsem to klukům přála.“

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme