Tenisový Fed Cup má nové pravidlo. Diváci už nepřijdou o čtyřhru

Čtyřmi zápasy ve Světové skupině dnes odstartuje jubilejní padesátý ročník Fed Cupu. A přináší s sebou jednu zásadní změnu, která se dá shrnout tak, že fanoušci už nepřijdou o závěrečnou čtyřhru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká ve finále olympijské čtyřhry | Zdroj: ČTK

Až dosud totiž platilo pravidlo, že pokud se rozhodlo o vítězi v nejkratším možném čase, bylo povinností obou týmů odehrát už jen čtvrtou dvouhru. Závěrečná čtyřhra se mohla vypustit.

Teď však přichází novinka, která nařizuje odehrát za rozhodnutého stavu 3:0 místo zbývající dvouhry debl. Pro Andreu Hlaváčkovou to tak znamená, že si v Ostravě proti Austrálii určitě zahraje.

„Jsme s Luckou rády, že si každopádně zahrajeme, protože v Praze nám bylo líto, že jsme se nemohly divákům ukázat.“

Tato novinka z dílny Mezinárodní tenisové federace je vstřícným krokem směrem k fanouškům. Ti teď mají jistotu, že o čtyřhru ve Fed Cupu už nikdy nepřijdou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na tenisovém Fed Cupu už diváci o čtyřhru nikdy nepřijdou, tenisová federace vytvořila nové pravidlo

„Je určitě dobře, že se bude hrát, i když je rozhodnuto, a nestane se jako ve finále, že pak holky nemohly nastoupit. Je dobře, že si můžou zahrát, doufejme, že to bude po našem vítězství,“ doufá kapitán Petr Pála, že by si zmíněnou novinku mohl český tým vyzkoušet už v duelu proti Austrálii.

Pro takový scénář by byla i Andrea Hlaváčková, i když podle ní má nové pravidlo spíš kosmetický charakter. Vliv čtyřhry na sportovní stránku Fed Cupu to nijak nemění.

„Jde o to, získat tři body, je jedno jak. Ve chvíli, kdy bude rozhodnuto, je skoro jedno, jestli tam půjdeme nebo ne – hlavně aby se vyhrálo.“

Radim Sajbot, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme