Tenisový Turnaj mistrů by nejlepší tenisté rádi viděli i jinde než v Londýně

Tenista Tomáš Berdych má stále šanci bojovat o postup do semifinále na Turnaji mistrů a vstupenku do závěrečných zápasů si může vybojovat v pátečním večerním duelu proti Španělu Rafaelu Nadalovi. Půjde o souboj světové šestky a jedničky a vlastně také hráčů s opačným názorem, pokud jde o pořadatelství této velké akce. Na rychlém povrchu v Londýně se hraje na konci sezony už popáté a ne každému se to líbí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Španělský tenista Rafael Nadal slaví výhru nad Stanislasem Wawrinkou na Turnaji mistrů | Zdroj: ČTK

„Dobře si odpočinout, připravit se a to je to nejdůležitější, co může člověk udělat. Tam není moc co vymýšlet.“ Tomáš Berdych jde po svém vítězném zápase s Davidem Ferrerem na loď a je velmi dobře naladěný, v pátek si před dvacetitisícovým davem zahraje o postup do semifinále.

Právě elektrizující atmosféra, to je to, proč v Londýně tak rád hraje, a kvůli fanouškům považuje zdejší prostředí vedle Wimbledonu za nejlepší na světě. Neměnil by a také v příštím roce bude účast na Turnaji mistrů jedním z hlavních cílů českého tenisty, i kvůli místu, kde se hraje. „Je to to nejhezčí místo, kde se dá hrát tenis.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Tenisté Nadal a Djoković by rádi hráli Turnaj mistrů i jinde než v Londýně

Také další daviscupový reprezentant Radek Štěpánek by nechal vše tak, jak to je. I když jako deblista nemá samostatnou šatnu jako singlisté, zdejší prostředí považuje za dokonalé. „Je to svátek tenisu, v Londýně to umí i na Wimbledonu, všichni hráči se tu cítíme jako králové, starají se o nás, nic není problém, všechno zařídí. Své kouzlo má i to, že se do haly jezdí lodí.“

Někteří hráči ale tvrdí, že by bylo dobré Turnaj mistrů ukázat i do zemí, kde tenis není tolik známý a populární, tak aby si získal ještě víc příznivců, a myslí si to třeba Srb Novak Djoković.

Tomáš Berdych byl při svém podání proti Ferrerovi téměř stoprocentně úspěšný

Číst článek

Asi nejhlasitěji vystoupil proti dlouhodobému londýnskému pořadatelství Španěl Rafael Nadal, který tvrdí, že by se měla místa častěji střídat. A hlavně povrchy, na kterých se hraje. Vždyť na Turnaj mistrů se třeba zrovna on kvalifikoval z velké části kvůli fantastickým výsledkům na antuce, a ne na rychlém povrchu v hale, na kterém se tady v Londýně hraje.

A protože je podle světové jedničky složité připravit kvalitní antukový dvorec v hale, mělo by se hrát na konci sezony občas i venku. A to Rafael Nadal nemluví o penězích. Vítězit v Londýně je kvůli zdejším daním pořádně drahé. „Kdo rád přichází o tvrdě vydělané peníze, tak tady je to extrémní. Já jsem nikdy takové částky nevydělal, ale asi ty daně jsou tu velké,“ dodává Radek Štěpánek. V Londýně se bude hrát Turnaj mistrů minimálně až do roku 2015.

Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme