Tenista Berdych prohrál v Miami s Bulharem Dimitrovem

Tenista Tomáš Berdych vypadl na turnaji série Masters v Miami už ve třetím kole. Sedmý hráč světa prohrál s Bulharem Grigorem Dimitrovem, kterému patří na žebříčku ATP až 101. místo, 3:6, 6:2 a 4:6.

Tomáš Berdych v Indian Wells

Tomáš Berdych v Indian Wells | Zdroj: Reuters

Berdych hrál s Dimitrovem celkově potřetí. V Rotterdamu v roce 2009 a teď v Miami s ním prohrál, porazil ho jen letos v lednu na Hopman Cupu.

Český tenista tak neobhájí body za loňský postup do čtvrtfinále. Dvacetiletý Bulhar dokázal vrátit i téměř ztracené míče a po většinu zápasu se mohl spolehnout na svůj servis.

00:00 / 00:00

Tomáš Berdych po porážce s Grigorem Dimitrovem ve 3. kole turnaje v Miami

Rozhodující moment utkání přišel v deváté hře třetího setu. Za stavu 4:4 přišel Berdych podruhé v duelu o podání. Dimitrov poté podával na vítězství, český tenista první mečbol odvrátil, ale ten následný už bulharský hráč proměnil.

"Bylo to zvláštní utkání, které rozhodly asi dva míče. Za stavu 4:3 ve třetím setu jsem měl brejbol, ale on asi zavřel oči a trefil lajnu, pak mi dal eso a ten gem si podržel. A potom se mu povedl brejk jedním balonem," zhodnotil zápas Tomáš Berdych.

Alena Benešová, Craig Gabriel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít