Tenista Berdych prohrál ve finále. Stejně jako Hlaváčková s Hradeckou

Ve finále turnaje ATP v americkém Winston-Salemu prohrál Tomáš Berdych s domácím Johnem Isnerem. Třetí nasazený Američan obhájil vítězství z loňského roku za téměř dvě a půl hodiny. Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou nestačily ve finále turnaje v New Havenu na Američanky Huberovou a Raymondovou.

Tomáš Berdych, of the Czech Republic, returns a volley to Milos Raonic, of Canada, during a match at the Western & Southern Open tennis tournament, Thursday Aug. 16, 2012, in Mason, Ohio. (AP Photo/Tom Uhlman) | Zdroj: ČTK

Druhý nasazený Tomáš Berdych na svůj druhý letošní turnajový titul nedosáhl. S Johnem Isnerem ale svedl velmi vyrovnanou bitvu. První set vyhrál 6:3 a druhá sada dopadla lépe pro Američana v poměru 6:4.

Třetí set se zvrhl v nervydrásající souboj. Oba tenisté velmi dobře podávali a za stavu 6:6 se hrál tie-break. V něm přišel za stavu 6:5 pro českého hráče rozhodující moment zápasu. Berdych totiž zkazil relativně jednoduchý volej a Isner srovnal na 6:6. Američan zaváhání české jedničky využil a nakonec tie-break vyhrál 11:9.

Titul se nepodařilo vybojovat ani českým stříbrným medailistkám z olympijského turnaje v Londýně. Hlaváčková s Hradeckou podlehly ve finále Huberové s Raymondovou 6:4, 0:6 a 4:10. Domácí Američanky tak Češkám oplatily semifinálovou porážku z OH.