Tenista Berdych se ve Švýcarsku soustředí hlavně na výkon na kurtu

Když se řekne výstaviště v Ženevě, někteří z nás si možná vybaví nablýskané automobily a jeden z nejslavnějších autosalonů na světě. Na stejném místě by teď o víkendu rádi zářili také čeští tenisté, kteří se s domácími Švýcary utkají o postup do čtvrtfinále elitní série Davisova poháru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenisté Henri Laaksonen a Tomáš Berdych po losu v Ženevě | Zdroj: ČTK

„Končila tady ta velká výstava hodinek, tak tu jsem minul.“ Tomáš Berdych naoko lituje, že do Ženevy nedorazil aspoň o pár dní dřív. Výstava hodinek mohla být zajímavým zpestřením sezony, ale český tenista věří, že na podobné koníčky bude mít jednou času dost.

Ale dobré hodinky by teď Tomáš Berdych rád připomínal svými spolehlivými výkony. Zvlášť v situaci, kdy českému týmu kvůli zdravotním problémům chybí obvyklá dvojka a také hrdina posledního daviscupového finále Radek Štěpánek.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Ženevě začne daviscupový zápas mezi Švýcarskem a Českou republikou

Ten byl vždy ‚tahounem‘ dění kolem zápasu. „Do toho bych se úplně nepouštěl, každý máme svoji roli a každému bych nechal to, co k němu patří. V tom bych ho určitě nezastupoval,“ říká Tomáš Berdych.

A rád by to poprvé potvrdil už dnes odpoledne, ve druhé páteční dvouhře proti Henrimu Laaksonenovi. Hned po zahajovacím utkání mezi domácí jedničkou Stanislasem Wawrinkou a českou dvojkou Lukášem Rosolem.

Jaroslav Plašil, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme