Tenista Berdych si musí účast na Turnaji mistrů ještě pojistit

Nejlepší tenisté se totuto dobou každoročně dělí do dvou skupin. Buď patří mezi ty šťastnější, kteří už mají zajištěnou účast na velice atraktivním Turnaji mistrů. A nebo se řadí mezi ty, kteří o pozici mezi osmičkou vyvolených ještě tvrdě bojují. Už potřetí v řadě patří do té druhé kategorie také český tenista Tomáš Berdych.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáše Berdycha čeká v osmifinále US Open Nicolas Almagro | Zdroj: Reuters

„Nejlepší na tom je, se sem vrátit a vědět, že za rok to může být znova,“ aby si mohl Tomáš Berdych v Londýně říkat to stejné i potřetí za sebou, stačí mu relativně málo. Uhájit přesně tisícibodový náskok, který v tuto chvíli má na první nepostupovou pozici.

Vzhledem k tomu, že už zbývají jen dva tisícibodové turnaje, mimochodem jeden z nich v Šanghaji právě začal, je postavení českého tenisty více než nadějné.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tenisté ještě bojují o účast na Turnaji mistrů

Tím spíš, když na sebe jeho největší konkurenti v boji o nejlepší osmičku Almagro a Tipsarevič v Číně narazí už ve třetím kole, tudíž se jednomu z nich šance dohánět ztrátu automaticky sníží.

A když navíc není jisté, jestli se v O2 Aréně představí Španěl Nadal, sice dávno kvalifikovaný, ale pořád ještě ne stoprocentně připravený k návratu.

Ne, Tomáš Berdych teď rozhodně není v roli hráče, který by se musel o vstupenku mezi smetánku příliš strachovat, určitě ne tak jako před loni, kdy kvůli tomu ztrácel schopnost porážet soupeře.

„Mám hlavu zaplácanou jednou touto věcí a myslím, že to mě svazuje,“ říkal nejlepší český tenista. Loňský rok byl zase opačný, Tomáš Berdych neměl takový bodový polštář z granslamových turnajů, a o to tvrději musel bojovat ve finiši.

Změna přístupu a myšlení vedly ke zlepšení

Ale povedlo se mu přibližně v této době získat titul v Pekingu a zabít dvě mouchy jednou ranou. Výrazně se přiblížit Londýnu, a také, dostat se do dobré psychické pohody pro závěr sezony.

„Soustředil jsem se jen na sebe, což byl největší rozdíl. Další byl v tom, že se mi podařilo lépe naplánovat závěr roku a hlavně volno mezi tím. Pak jsem měl do toho větší chuť hrát,“ říkal Tomáš Berdych pro změnu loni.

V jakém rozpoložení dorazí do Londýna letos, může ovlivnit i právě začínající turnaj v Šanghaji, na kterém má v úvodním kole jako nasazený volno. Dobrý pocit ze hry by se českému tenistovi v závěru této sezony hodil dvojnásob. Na Turnaj mistrů, jak známo, hned navazuje daviscupové finále v Praze.

Jaroslav Plašil, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme