Tenista Berdych si odpočinul a ve Flushing Meadows bude bojovat o finále

Tomáš Berdych si zahraje potřetí v životě semifinále grandslamového turnaje. Vůbec poprvé na US Open, a premiérově také dopoledne. Přirom český tenista je známý tím, že má spánek rád, a spánku si teď před svým zápasem proti Britovi Murraymu opravdu moc neužije.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych hraje na US Open ve velké pohodě, přenese si ji i do duelu s Murrayem? | Zdroj: Reuters

„Mám budíka na sedmou hodinu a kolem osmé vyjíždíme, abychom tady byli před devátou, ideálně v půl deváté.“

Když se Tomáš Berdych zprávu o začátku svého zápasu dozvěděl, moc velkou radost z ní neměl, opravdu nebývá zvykem, aby se na to nejlepší z celého turnaje, a tím určitě vyvrcholení mužské dvouhry je, museli tenisté i fanoušci vypravit už časně ráno, ale nezbývá, než to vzít tak, jak to je.

„Měl jsem už dvakrát tu možnost tady hrát, takže teď to bude potřetí, kdy začínám v 11. Myslím že Murray nehrál ani jeden,“ hledá nakonec Tomáš Berdcyh na brzkém začátku i některé výhody.

Přehrát

00:00 / 00:00

V semifinále US Open čeká Berdycha Brit Murray

Fakt je, že s touto dobou už ale tenisté tak nějak počítali, od chvíle, kdy do semifinále postoupili, a oba tomu také přizpůsobovali tréninky ve dnech mezi zápasy. Byly dva, stejně jako byly poprvé na turnaji dva dny bez utkání.

„Je to trochu změna rytmu. Člověk byl zvyklí jet zápas, den volno, zápas. Cítím se v klidu. Oba dny jsme odtrénovali to, co jsme chtěli a bylo potřeba.“

O to náročnější program teď bude mít ten kdo postoupí, protože jen v Americe, když tedy zrovna neprší, se hraje semifinále v sobotu a finále hned druhý den v neděli. Ale je pochopitelné, že by tento plán by český tenista bral.

Po jedničce trojka

„Turnaj pro mě začal před tímhle zápasem. Tohle je to, o čem grandslam je hlavně v dnešní době. Na to, aby ho člověk vyhrál, musí porazit tři ze čtyř nejlepších.

Tomáš Berdych zatím porazil jednoho, prvního tenistu světa Rogera Federera, teď ho čeká nasazený hráč číslo tři Andy Murray, vyzbrojený radami svého kouče Ivana Lendla.

„I když po taktické stránce může Andyho připravit na to, co a jak by mohlo být, nemyslím si, že by v jeho hře bylo něco, čím by mě mohl extrémně překvapit. Samozřejmě, že se může stát, že mě porazí 3:0, ale nepřisuzoval bych to tomu, že si sednou a Ivan Lendl mu řekne něco, čím mu zachrání celý výsledek. Bude záležet na tom, jakou si kdo přinese formu a herní pohodu do zápasu.“ Vidět, a ve vysílání Radiožurnálu slyšet, to bude od 17 hodin, kdy utkání začne.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme